ForumPortaliGalleryPytėsoriKėrkoLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Si te instaloje programet , lojrat me crack dhe patch

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Xhulio
Moderator/e
Moderator/e
avatar

Numri i postimeve : 357
Registration date : 27/07/2008

MesazhTitulli: Si te instaloje programet , lojrat me crack dhe patch   Thu Oct 30, 2008 1:32 am

*Crack
Shumica e programeve dhe lojrave kane nje crack. pasi instalojme lojen psh ajo nuk hapet pasi don qe te vihet crack-u.
Po si mund ta Bejme? shkojme dhe e kopjome fajlin me emrin crack (Ctrl+c). Tani shkojme ne direktorine e programit (mund ta gjeni te progrma files ose mund te shkoni tek ikona e lojes ne desktop dhe klikoni me butonin e djathte te miut hde zgjidhni properties , ju hapet nje dritare dhe aty zgjidhni find target dhe ju hapet direktoria) dhe i japim paste crackut (Ctrl+v) do ju dali nje dritare qe thote doni ta mbishkruani fajlin dhe i jepni YES.
E njejta procedure eshte edhe per programet.
*Patch
Edhe patch perdoret shume (me shume ne programe). Marrim psh nje progrma qe ka edhe patch. Ne fillim e instalojme progrmain. Deri Ketu Ok. Tani duam te instalojme patchin.
Kopjojme Patch-in dhe i bejme paste tek dosja e programit qe instaluam. Tani aty hapim Patch dhe ne dritaren qe na shfaqet klikojme PATCH. presim 2 sek dhe aty del PATCH DONE. i japim exit dhe e hapim softin dhe OK.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
Si te instaloje programet , lojrat me crack dhe patch
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
AlbaOne :: Informatika, Shkarkime :: Info, Tutoriale, Mesime :: Tutoriale dhe Mesime-
Kėrce tek: