ForumPortaliGalleryPytėsoriKėrkoLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Shoutbox - Kuti mesazhesh - Si te programojme.

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Xhulio
Moderator/e
Moderator/e
avatar

Numri i postimeve : 357
Registration date : 27/07/2008

MesazhTitulli: Shoutbox - Kuti mesazhesh - Si te programojme.   Sun Aug 10, 2008 3:58 pm

Krijojme ruaj mesazhet.php

Kodi:
<?php
$hap = fopen('mesazhet.txt' , 'a+');
$lexo = fread($hap , filesize('mesazhet.txt'));
$mesazhi = $_POST['mesazhi'];
$shkruaj = "$mesazhi<br>";
if ($mesazhi == TRUE )
{
fwrite($hap ,$shkruaj);
fclose($hap);
echo ' Mesazhi juaj u postua. Klikoni <a href=mesazhet.php>ketu</a>';
}
else
{
echo ' Ju lutem shkruani nje mesazh Klikoni <a href=mesazhet.php>ketu</a> per tu kthyer.';
}
?>


Tani krijojme mesazhet.php (faqja nga ku do te shkruhen mesazhet dhe ku do te shfaqen.)

Kodi:
<form action='ruajmesazhet.php' method='POST'>
<input type='text' name='mesazhi'>
<input type='submit' value='Dergo'>
</form>
<?php
$hap = fopen('mesazhet.txt' , 'r');
$lexo = fread($hap , filesize('mesazhet.txt'));
echo $lexo ;
?>

Ky kod do te krijoje automatikisht nje skedar mesazhet.txt ne host , ne kete skedar do te ruhen mesazhet....
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
Shoutbox - Kuti mesazhesh - Si te programojme.
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
AlbaOne :: Informatika, Shkarkime :: Gjuhe programuese :: PHP & MySQL-
Kėrce tek: