ForumPortaliGalleryPytėsoriKėrkoLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Disa ligjet me te ēuditshme ne bote!!!

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Davidon
V.I.P i forumit
V.I.P i forumit
avatar

Male
Numri i postimeve : 1846
Age : 25
Vendodhja : STRUGE
Registration date : 11/08/2008

MesazhTitulli: Disa ligjet me te ēuditshme ne bote!!!   Sun Nov 09, 2008 2:59 am

Disa ligjet me te ēuditshme ne bote!!!

Nuk ėshtė ēudi, qė avokatėt janė ndėr profesionistėt mė tė paguar.
Lexoni listėn e ligjeve mė tė ēuditshme tė publikuar nga “The Daily
Telegraph” dhe nuk do tė habiteni mė, pse njerėzit mbushin sallat e
gjyqeve edhe pėr ēėshtjet mė tė parėndėsishme.


Nė Ilinois (SHBA) ndalohet pėrdorimi i anglishtes. Gjuha zyrtare dhe e vetmja e lejuar ėshtė...amerikanishtja.Nė Masaēusets, cilido qė merr pjesė nė njė varrim nuk mund tė hajė mė tepėr se 3 senduiēė.Nė Altuna tė Pensilvanisė, u ndalohet bejbi-siterve tė hanė nga frigoriferi i punėdhėnėsit tė tyre.Nė Gjeorgji, ligji ndalon pėrhapjen e thashethemeve. (mirė qe sjetojm ne Gjeorgji ne shqiptaret )Nė Uallden, nė shtetin e Nju Jorkut, ėshtė e ndaluar t`i japėsh dikujt ujė pa certifikatė kontrolli.Nė Suedi ligji u ndalon prindėrve tė ofendojnė fėmijėt.Nė fisin indian Malagasai, djemtė e kanė tė ndaluar tė jenė mė tė gjatė
se babai i tyre. Shkelėsit dėnohen me para ose me njė lopė.


Nė Peru u ndalohet prindėrve tu venė fėmijėve tė tyre emra qesharakė.
Kjo erdhi pasi u vunė re raste tė tilla kur fėmijėve u ishin vėnė emra
si "H2O, synetli, konflikt, kokėprerė, greenspeace,etj.


Nė Texarkana tė Arkansasit, ēdo person qė hap njė derė ėshtė i detyruar me ligj qė ta mbyllė atė.

Nė rezervėn e indianėve Paiutė, nė Kaliforni, njė vjehėrr nuk ka tė
drejtė tė qėndrojė mė tepėr se 30 ditė nė vit tek fėmijėt e saj.


Nė Idaho (SHBA) u ndalohet burrave tu bėjnė dhuratė grave kuti me ēokollatė mė tė lehta se 25 kilogramė.Nė Karolinėn e Veriut, ndalohet kėndimi i keq. (kush ėshtė i stonuar ben gati denimin me vdekje )Nė Pitsburg tė Pensilvanisė ėshtė e ndaluar me ligj tė flesh nė njė frigorifer.Nė Nebraska ndalohet teshtitja nė publik.Nė Boston ndalohet tė luash violinė nė rrugė.Nė Oklahoma ndalohet pėrgjimi nė dyert e tė tjerėve.Nė Tombston, Arizona, nuk lejohet askush mbi moshėn 18-vjeēare tė qeshė nėse nuk i ka tė gjithė dhėmbėt nė gojė.Nė Thri Forks, Idaho, u ndalohet burrave tu bėjnė frymėmarrje artificiale derrave, qenve dhe maceve.Nė njė nga fiset e Amazonisė ndalohet varrosja e njerėzve qė vdesin.
Pėr kėtė arsye tė moshuarit qė vdesin prihen dhe hahen nga antarėt e
familjes. Sidoqoftė nga ky rregull shpėtojnė gratė tė cilat kanė tė
drejtė tė varrosen, meqenėse indianėt e Amazonisė besojnė ...se mishi i
tyre ėshtė helmues.


Nė qyteti e Ēikos, Kaliforni, ndalohet shpėrthimi i njė bombe bėrthamore brenda qytetit. Shkelja dėnohet me 500 dollarėJasper- Alabama ėshtė e ndaluar qe burri tė rrahi gruan me njė shkop me tė madh se diametri i gishtit tė madh.

ėshtė e ndaluar me ligj tė luash Domino tė Djelave.Alaska - ėshtė e ndaluar me ligj qe dreret tė bejne sex ne rruget e qytetit, dhe ėshtė e ndaluar tu japesh alcohol drereve.Tucson- Arizona ėshtė e ndaluar qe femrat tė veshin pantallona.Globe-Arizona ėshtė e ndaluar qe tė luash letra ne rruge me njė Native American.Fayetteville-Arizona burri mund tė rrahi gruan ligjerisht, por vetem njė here ne muaj.Arkansas- Flirtimi midis njė burri dhe njė gruaje ne rruget e Little Rock ka pasoja me 30 ditė burg
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://albaone.top-board.com/
Davidon
V.I.P i forumit
V.I.P i forumit
avatar

Male
Numri i postimeve : 1846
Age : 25
Vendodhja : STRUGE
Registration date : 11/08/2008

MesazhTitulli: Re: Disa ligjet me te ēuditshme ne bote!!!   Sun Nov 09, 2008 3:00 am

1. Nė Viktoria, Australi, vetėm njė elektricist i licencuar mund tė ndėrrojė llampat.

2. Nė Viktoria, Australi, ėshtė e ndaluar tė veshėsh pantallona ngjyrė ciklamin tė ndezur, pas mesditės sė ditės sė diel.

3. Nė Angli ėshtė e jashtėligjshme, qė njė taksi nė qytetin e Londrės tė transportojė qen tė tėrbuar apo kufoma.

4. Nė Angli ėshtė e jashtėligjshme tė vdesėsh nė Dhomat e Parlamentit.

5. Nė Angli ėshtė vepėr tradhtie tė ngjitėsh njė pullė poste tė monarkėve britanikė mbrapsht.

6. Nė Francė ėshtė e ndaluar t i vėsh njė derri emrin Napoleon.

7. Nėn Ligjin e vitit 2006, tė Skemave tė Shmangies sė Taksave nė
Mbretėrinė e Bashkuar, ėshtė e paligjshme tė mos i thuash
taksambledhėsit, atė qė ti nuk do qė ai tė dijė, edhe pse nuk je i
detyruar t i thuash gjėrat qė s e ke problem tė tregosh.

8. Nė Alabama ėshtė e paligjshme pėr njė shofer, qė tė lidhė sytė ndėrsa nget automjetin.

9. Nė Ohaio kundėrshton ligjet e shtetit, nėse deh njė peshk.

10. Anijet e Flotės Mbretėrore qė hyjnė nė Portin e Londrės, duhet
tė sjellin njė fuēi me rum pėr Kryeoficerin e Kullės sė Londrės.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://albaone.top-board.com/
Davidon
V.I.P i forumit
V.I.P i forumit
avatar

Male
Numri i postimeve : 1846
Age : 25
Vendodhja : STRUGE
Registration date : 11/08/2008

MesazhTitulli: Re: Disa ligjet me te ēuditshme ne bote!!!   Sun Nov 09, 2008 3:00 am

11.
Nė Mbretėrinė e Bashkuar, njė grua shtatzėnė mund tė kryejė nevojat
personale ku tė dojė, madje, nėse e kėrkon, edhe nė helmetėn e njė
polici.

12. Nė Lancashire asnjė personi nuk i lejohet, kur i kėrkohet tė ndalė nga oficeri i bregdetit, tė nxisė nė qen tė lehė.

13. Nė Majami, Florida, ėshtė e jashtėligjshme tė ecėsh me patina nė njė rajon policie.

14. Nė Indonezi dėnimi pėr masturbimin ėshtė prerja e kokės.

15. Nė Mbretėrinė e Bashkuar tė gjithė meshkujt mbi 14 vjeē duhet tė bėjnė praktikė dy orė hedhje shigjete nė ditė.

16. Nė Londėr, qytetarėve u lejohet tė kalojnė me tufėn e deleve nė
Urėn e Londrės pa paguar asnjė tarifė; atyre u lejohet tė drejtojnė
patat nė rrugėn Cheapside.

17. Nė San Salvador, shoferėt e dehur mund tė dėnohen me vdekje para skuadrės sė qitjes.

18. Nė Mbretėrinė e Bashkuar, njė mashkull qė duhet tė urinojė nė
publik patjetėr, mund ta bėjė nėse ėshtė i drejtuar nga rrota e prapme
dhe e mban dorėn e djathtė tek automjeti.

19. Nė Florida, gratė e pamartuara qė parashutojnė tė dielave, mund tė burgosen.

20. Nė Kentaki ėshtė e paligjshme tė mbash njė armė mė shumė se 30 centimetra tė gjatė, tė fshehur
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://albaone.top-board.com/
Davidon
V.I.P i forumit
V.I.P i forumit
avatar

Male
Numri i postimeve : 1846
Age : 25
Vendodhja : STRUGE
Registration date : 11/08/2008

MesazhTitulli: Re: Disa ligjet me te ēuditshme ne bote!!!   Sun Nov 09, 2008 3:00 am

21. Nė Ēester banorėt e Uellsit ndalohen tė hyjnė nė njė qytet para lindjes dhe tė qėndrojnė pas perėndimit.

22. Nė qytetin e Jorkut ėshtė e ligjshme tė vrasėsh njė skocez brenda
mureve tė lashta tė qytetit, por vetėm nėse ai ka njė hark dhe
shigjetė.

23. Nė Boulder, Kolorado, ėshtė e paligjshme tė vrasėsh njė zog
brenda kufijve tė qytetit dhe gjithashtu tė “zotėrosh” njė kafshė.
Banorėt e qytetit, nga ana ligjore, janė “kundėrshtues” tė kafshėve.

24. Nė Vermont, gratė duhet tė marrin njė leje tė shkruar nga burrat e tyre nėse duan tė vėnė dhėmbė tė rremė.

25. Nė Londėr ėshtė e paligjshme tė thėrrasėsh taksi, nėse keni sėmundje epidemike.

26. Nė Bahrain, njė doktor mashkull mund tė hetojė nė mėnyrė tė
ligjshme gjenitalet e njė gruaje, por e ka tė ndaluar t i shohė
drejtpėrsėdrejti gjatė hetimit. Ai mund tė shohė vetėm reflektimin nė
pasqyrė.

27. Koka e ēdo balene tė ngordhur e gjetur nė bregdetin britanik,
ėshtė ligjėrisht pronė e Mbretit; bishti, i pėrket Mbretėreshės, nėse i
duhen kockat pėr korsenė.

28. Nė Eureka, Nevada, SHBA, ėshtė ende e paligjshme qė burrat me mustaqe tė puthin gratė.

29. Nė Alexandria, Minesota, SHBA, ėshtė ende e paligjshme qė njė
burrė, tė cilit i mban frymėmarrja erė hudhrash, qepėsh apo sardelesh,
tė kryejė marrėdhėnie seksuale me gruan e tij.

30. Nė kontenė Logan, Kolorado, SHBA, ėshtė ende e paligjshme tė puthėsh njė grua, nėse ajo ėshtė nė gjumė
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://albaone.top-board.com/
Davidon
V.I.P i forumit
V.I.P i forumit
avatar

Male
Numri i postimeve : 1846
Age : 25
Vendodhja : STRUGE
Registration date : 11/08/2008

MesazhTitulli: Re: Disa ligjet me te ēuditshme ne bote!!!   Sun Nov 09, 2008 3:01 am

31.
Nė Providencė, Rhode Island, SHBA, ėshtė ende e jashtėligjshme qė tė
zotėt e dyqaneve t i shesin kolinoz dhe furēė dhėmbėsh tė njėjtit
klient tė dielave.

32. Nė Zion, Illinois, SHBA, ėshtė ende e paligjshme t i ofrosh cigare kafshėve shtėpiake.

33. Nė St. Louis, Misuri, SHBA, ėshtė ende ilegale qė njė zjarrfikės tė shpėtojė gratė qė janė ende me kėmishė nate.

34. Nė Ames, Ioua, SHBA, ėshtė ende e paligjshme qė burrat tė pinė
tre gllėnjka birre, ndėrsa janė nė shtrat me bashkėshortet e tyre.

35. Nė Maryland, SHBA, ėshtė ende e paligjshme qė stacionet radiofonike tė luajnė kėngėn e Randy Newman “Short people”.

36. Nė Oklahoma, SHBA, ėshtė ende e paligjshme tė bėsh fytyra
qesharake para qenit, njė krim qė mund tė rezultojė nė dėnim me burg.

37. Nė Teksas, SHBA, kriminelėve ende u kėrkohet t u japin
viktimave tė tyre tė paktėn 24 orė mė parė, njoftim tė shkruar apo oral
ku shkruhen detajet e krimit qė do tė kryejnė.

38. Nė Uashington, SHBA, ėshtė ende njė krim tė pretendosh se ke prindėr tė pasur.

39. Nė Baltimore, Maryland, SHBA, ėshtė ende njė krim tė marrėsh njė luan nė kinema.

40. Nė Tremonton, Utah, SHBA, ėshtė ende njė krim qė njė grua tė
ketė marrėdhėnie seksuale me njė burrė nė ambulancė. Ajo mund tė
akuzohet pėr keqbėrje dhe mund t i botohet emri nė gazetė
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://albaone.top-board.com/
Davidon
V.I.P i forumit
V.I.P i forumit
avatar

Male
Numri i postimeve : 1846
Age : 25
Vendodhja : STRUGE
Registration date : 11/08/2008

MesazhTitulli: Re: Disa ligjet me te ēuditshme ne bote!!!   Sun Nov 09, 2008 3:01 am

41. Nė Oksford, Ohio, SHBA, ėshtė ende e jashtėligjshme, qė njė grua tė zhvishet para pikturės sė njė burri.

42. Nė Majami, Florida, SHBA, ėshtė ende e paligjshme pėr kėdo qė tė imitojė njė kafshė.

43. Nė Afganistan, milicia talebane i ndaloi gratė tė vishnin ēorape tė
bardha, nė rast rreziku se mos meshkujve i dukeshin tėrheqėse. Policia
gjithashtu urdhėroi qė dritaret tė lyheshin me tė zezė, nė mėnyrė qė tė
mos shiheshin nga jashtė.

44. Nė Shtetet e Bashkuara Amerikane, impotenca ėshtė baza e divorcit nė 24 shtete.

45. Nė Illinois, SHBA, ėshtė e jashtėligjshme t i japėsh njė cigare tė ndezur njė kafshe.

46. Nė Ioua, SHBA, ėshtė e jashtėligjshme tė puthesh mė shumė se pesė minuta.

47. Nė International Falls, Minesota, SHBA, ėshtė kundėr ligjit qė
njė qen tė ndjekė njė mace mbi njė shtyllė dhe tė zotėt e qenve mund tė
gjobiten pėr kėtė.

48. Nė Kentucky, SHBA, ėshtė e jashtėligjshme tė mbash njė kosh akulloreje nė xhep.

49. Nė Louisiana, SHBA, nėse kafshon dikė me dhėmbė, kjo
klasifikohet si “sulm i thjeshtė”, por nėse e kafshon dikė me protezat
e dhėmbėve, atėherė konsiderohet si “sulm i rėndė”.

50. Nė Masaēusets, SHBA, ėshtė e paligjshme, qė personat nė zi tė hanė mė shumė se tre sanduiēe nė zgjim
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://albaone.top-board.com/
Davidon
V.I.P i forumit
V.I.P i forumit
avatar

Male
Numri i postimeve : 1846
Age : 25
Vendodhja : STRUGE
Registration date : 11/08/2008

MesazhTitulli: Re: Disa ligjet me te ēuditshme ne bote!!!   Sun Nov 09, 2008 3:01 am

51.
Nė Chico, Kaliforni, SHBA, ligji thotė se kushdo qė detonon njė
mekanizėm bėrthamor brenda kufijve tė qytetit, do tė gjobitet me 500
dollarė

52. Nė Liban ēdo burrė mund tė kryejė marrėdhėnie seksuale me ēdo kafshė, pėr sa kohė qė ajo tė jetė femėr.

53. Nė Conorsville, Wisconsin, SHBA, ėshtė ende e paligjshme qė njė
burrė tė hapė zjarr me armė ndėrsa kryen marrėdhėnie seksuale me gruan
e tij.

54. Nė Tremonton, Utah, SHBA, ėshtė e jashtėligjshme qė njė grua
tė kryejė marrėdhėnie seksuale me njė mashkull, ndėrsa ai ėshtė duke i
dhėnė ambulancės.

55. Nė Oblong, Ilinois, ėshtė e paligjshme tė kryesh marrėdhėnie seksual, ndėrsa jeni pėr peshkim apo gjueti, ditėn e dasmės.

56. Nė Hastings, Nebraska, SHBA, ligji thotė se tė zotėt e hoteleve
duhet t i sigurojnė kėmisha nate tė bardha vizitorėve. Asnjė ēifti nuk
i lejohet tė ketė marrėdhėnie seksuale nė hotel, nėse nuk i kanė veshur
kėto kėmisha tė pastra.

57. Nė Willowdale, Oregon, SHBA, asnjė burrė nuk mund tė thotė sharje, ndėrsa kryen marrėdhėnie seksuale me gruan e tij.

58. Nė Kingsville, Teksas, SHBA, ėshtė e jashtėligjshme qė derrat tė kryejnė marrėdhėnie seksuale nė pronėn e aeroportit.

59. Nė Florida ėshtė e jashtėligjshme tė kryesh marrėdhėnie seksuale me njė ferrėgjatė.

60. Gjatė Luftės sė Dytė Botėrore, kushdo pėr tė cilin zbulohej se ishte homoseksual nė ushtrinė franceze, ekzekutohej.

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://albaone.top-board.com/
Davidon
V.I.P i forumit
V.I.P i forumit
avatar

Male
Numri i postimeve : 1846
Age : 25
Vendodhja : STRUGE
Registration date : 11/08/2008

MesazhTitulli: Re: Disa ligjet me te ēuditshme ne bote!!!   Sun Nov 09, 2008 3:01 am

61. Me qindra vite mė parė nė Japoni, kushdo qė tundohej tė largohej nga vendi, ekzekutohej.

62. Shteti i parė qė hoqi dėnimin me vdekje ishte Austria, nė vitin 1787.

63. Nė Wetaskiwin, Alberta, Kanada, nė vitin 1917, ishte e jashtėligjshme tė lidhje njė kalė mashkull pranė njė kali femėr.

64. Nė San Diego, SHBA, hipnotizmi ėshtė i ndaluar nė shkolla publike.

65. Tė pėrtypėsh ēamēakėz ėshtė veprim i jashtėligjshėm nė Singapor.

66. Nė Paraguai dueli ėshtė i ligjshėm pėr sa kohė qė tė dyja palėt regjistrohen si dhurues gjaku.

67. Nė Milano, Itali, ekziston njė ligj qė kėrkon nga qytetarėt qė tė
buzėqeshin gjatė gjithė kohės, pėrndryshe rrezikojnė njė gjobė tė
rėndė. Pėrjashtimi i vetėm janė spitalet dhe funeralet.

68. Nė Zvicėr ēdo qytetar ka tė drejtė nga ligji tė ketė leje tė hyjė nė njė bunker.

69. Nė Burma ėshtė e jashtėligjshme tė kesh internet. Nėse njė person zbulohet se posedon njė modem, burgoset.

70. Nė Bangladesh ėshtė e jashtėligjshme pėr fėmijėt e shkollės qė
tė kopjojnė nė njė provim. Madje dhe nxėnėsit mė tė rinj se 15 vjeē
mund tė burgosen pėr kėtė.

71. Deri nė vitin 1984, belgėt duhet ta zgjidhnin emrin e fėmijėve
nga njė listė me 1500 tė tillė, e mbushur qė nė kohėt e Napoleonit.

72. Nė Rumani, nė vitin 1935, Mickey Mouse u ndalua nga
autoritetet, pasi ata mendonin se pamja e brejtėsit 3 metra tė lartė,
do tė tmerronte fėmijėt e vendit.

73. Filmat e “Donald Duck” u ndaluan njė herė nė Finlandė, pasi ai asnjėherė nuk vishte pantallona.

74. Belgjika ėshtė shteti i vetėm, qė kurrė nuk ka imponuar censurė nė lidhje me filmat pėr tė rritur.

75. Filmat me karate janė ndaluar nė Irak nė vitin 1979.

76. Nė Indiana, SHBA, gjatė viteve 50, tė gjitha filmat me Robin
Hudin janė ndaluar, pasi autoritetet mendonin se tė grabisėsh tė
pasurit pėr t ia dhėnė tė varfėrve, ishte akt komunizmi.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://albaone.top-board.com/
Sponsored content
MesazhTitulli: Re: Disa ligjet me te ēuditshme ne bote!!!   

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
Disa ligjet me te ēuditshme ne bote!!!
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» DISA ASPEKTE TĖ EPIKĖS HISTORIKE NĖ KĖNGĖT POPULLORE SHQIPTARE
» Tė respektohen ligjet duke mbrojtur interesat e udhėtarėve
» Disa nga shenjat dalluese ose normat e zhvillimit te komunikimit te nje femije normal nga mosha 0-5 vjec.
» Vera Kurti:Dhimbjet e mesit dhe disa keshilla per ti lehtesuar ato..!
» Anton Nikė Berisha: Rreth disa shkarjeve tė dr. Shaban Sinanit pėr kėngėt tona kreshnike

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
AlbaOne :: Argetim & Zbavitje :: Kuriozitete-
Kėrce tek: