ForumPortaliGalleryPytėsoriKėrkoLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Nxirren 100 tonė mbeturina nga shtėpia e nje pensionisti

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Davidon
V.I.P i forumit
V.I.P i forumit
avatar

Male
Numri i postimeve : 1846
Age : 25
Vendodhja : STRUGE
Registration date : 11/08/2008

MesazhTitulli: Nxirren 100 tonė mbeturina nga shtėpia e nje pensionisti   Fri Nov 21, 2008 7:37 pm

http://www.ikubinfo.com/ikubLAJME/Handlers/Images.ashx?id=a72cb898-cd6b-4fff-9fd2-eb0427db4e55

Nxirren 100 tonė mbeturina nga shtėpia e nje pensionisti
Shtėpinė e britanikut 73-vjeēar Merv Johns ėshtė dashur ta pastrojnė punėtorėt e higjienės komunale tė cilėt kanė nxjerrė prej saj 100 tonė mbeturina.

Pensionisti, gjatė viteve, tė gjitha hapėsirat e shtėpisė i ka mbushur nga dyshemeja nė tavan i ka mbushur me gjėra tė ndryshme tė hedhura, kryesisht tė nxjerra nga kontejnerėt.

Nė kodrat e mbeturinave, tė mbledhura me dekada, pastruesit kanė gjetur edhe disa gjėra tė pabesueshme, si gjashte skelete tė qenve, disa pushkė tė vjetra gjahu dhe municion. Aty ka pasur edhe lodra tė panumėrta, kryesisht lodra, aparate tė prishura elektrike dhe shishe tė zbrazėta.

Shumica e gjėsendeve kanė qenė nė gjendje shumė tė keqe, tė ndotura me jashtėqitje tė pėllumbave. Dritaret kanė qenė tė thyera, e gjithandej janė gjetur kurthe pėr minj.

"Kam dashur qė ta pastroj tė tėrėn. Kam tentuar ta rregulloj shtėpinė”, ka thėnė Johns.

Higjiena komunale pas ankesave tė fqinjėve ka dėrguar njė grup tė punėtorėve pėr tė pastruar shtėpinė e pensionistit, e tani kėrkon qė kėtė punė gjigante ai ta paguaj.

Derisa ka zgjatur pastrimi trejavėsh i shtėpisė sė Johns, ai ka qenė i vendosur nė njė dhomė hoteli.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://albaone.top-board.com/
 
Nxirren 100 tonė mbeturina nga shtėpia e nje pensionisti
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
AlbaOne :: Argetim & Zbavitje :: Kuriozitete :: News :: Portali-
Kėrce tek: