ForumPortaliGalleryPytėsoriKėrkoLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Xhavit Kadri Kryeziu

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Davidon
V.I.P i forumit
V.I.P i forumit
avatar

Male
Numri i postimeve : 1846
Age : 25
Vendodhja : STRUGE
Registration date : 11/08/2008

MesazhTitulli: Xhavit Kadri Kryeziu   Thu Nov 27, 2008 2:29 am

Xhavit Kadri Kryeziu u lind mė 24. 4. 1943 nė Rogaēicė, komuna e Dardanės (Kamenicės). Shkollėn fillore e mbaroi nė vendlindje, Normalen nė Gjilan (1965), ndėrsa ShLP-nė, Dega e Gjuhės e Letėrsisė Shqipe nė Prizren (1968). Fakultetin pėr tė njėjtėn degė e kreu nė Prishtinė (pa shkėputje nga puna), Shkollėn e Oficerėve Rezervė- Dega e Artilerisė Tokėsore nė Zarė tė Kroacisė e qė pas mbajtjes sė praktikės ushtarake nė Slloveni, merr gradėn e nėntogerit dhe pastaj magjistroi nė Fakultetin e Mbrojtjes Popullore. Nė detyrėn e mėsuesit e arsimtarit ka punuar nė shkollėn e vendlindjes nė vitet 1965-1973 (me ndėrprerje). Nė vitet 1973-1978 punoi nė detyrėn profesorit pėr lėndėn e Gjuhės e Letėrsisė Shqipe nė Gjimnazin e Dardanės. Nė vitin 1978 emėrohet kryeshef nė Organin e Mbrojtjes Popullore tė kėsaj komune, ku punoi deri nė vitin 1988. Nė qershor tė kėtij viti pushteti serb filloi fushatėn e largimit tė punėtorėve shqiptarė nga puna, duke filluar nga kėto organe, e kėshtu u veprua edhe ndaj tij qė mė se njė vit mbeti pa punė. Nė vitet 1981-2001 ka ligjėruar lėndėn e Mbrojtjes Popullore nė Fakultetin Teknik tė Prishtinės, Dega e Makinerisė, nė cilėsinė e bashkėpunėtorit tė jashtėm, pra, deri kur hiqet kjo lėndė nga programi mėsimor. Qė nga viti 1989 punon nė Gjimnazin “Ismail Qemali”, ku punon edhe tash dhe jeton nė Dardanė. Krahas punės ėshtė marrė edhe me shkrime. Deri mė tash ka botuar mė se 20 punime nėpėr gazeta dhe revista, nga fusha e historisė, gjuhėsisė dhe letėrsisė. Deri tash ka botuar keto libra:

-SHKOLLA FILLORE "METUSH KRASNIQI" E ROGANES, 1945- 2000; Me bashkautor, botuar me 2001 (300 faqe),
- SHKOLLA FILLORE "METUSH KRASNIQI" E ROGANES, 2000- 2005 (II); Me bashkautor, Gjilan, 2006 (216 faqe),
- PISHTARET E SHKOLLAVE SHQIPE NE DARDANE (KAMENICE) I, Gjilan, 2006 (126 faqe) dhe
- PSIHTARET E SHKOLLAVE SHQIPE NE DARDANE (KAMENICE) II, Gjilan, 2007 (102 faqe).
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://albaone.top-board.com/
 
Xhavit Kadri Kryeziu
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Monda Korca: GAZETA TIRANA OBSERVER:-Kadri Morina, Potreti i nje investitori modest e te suksesshem.-nga Raimonda Moisiu
» Ramiz Dėrmaku: Kadri Mani - Personaliteti me rėndėsi kombėtare
» LDK reagon ndaj tentim atentatit ndaj mjekut Xhavit Hajdari
» Kadri Tarelli: Dy Heronjtė e Kosovės Haki Taha dhe Bajram Gashi
» Prokuroria Speciale heton veprimtarinė e SHIK-ut

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
AlbaOne :: Tema Shoqerore (te ndryshme) :: Letersia-
Kėrce tek: