ForumPortaliGalleryPytėsoriKėrkoLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Valdete Berisha

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė 
AutoriMesazh
Davidon
V.I.P i forumit
V.I.P i forumit
avatar

Male
Numri i postimeve : 1846
Age : 24
Vendodhja : STRUGE
Registration date : 11/08/2008

MesazhTitulli: Valdete Berisha   Thu Nov 27, 2008 2:36 am

Valdete Berisha lindi mė 2 nėntor tė vitit 1968 nė Mitrovicė. Shkollėn fillore dhe shkollėn e mesme i mbaroi nė vendlindje, pra nė Mitrovicė. Por, si dhe shumė kosovarė tė tjerė nė moshėn e re u detyrua tė shkojė nė mėrgim.
Qė nga rinia e hershme merret me shkrimin e poezive. Pėrveē poezisė, Valdetja merret edhe me pikturė dhe ka arritur suksese tė lakmueshme. Ajo deri tash ka marrė pjesė nė disa ekspozita kolektive dhe individuale, nė qytete te ndryshme, si nė: La Loviere, Manage, Anderlues, etj. Ajo pret qė ta hapė njė ekspozitė tė saj edhe nė Kosovė, e sidomos nė vendlindje, nė Mitrovicė. Autorja jeton dhe vepron nė Belgjikė, por ėshtė shumė e lidhur emocionalisht me Kosovėn tė cilėn e viziton shpesh.
Ka botuar veprėn me poezi “Mos e zgjo dhimbjen”.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://albaone.top-board.com/
 
Valdete Berisha
Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Mr. Elmi Berisha - Peja Meriton me Mirė, Ndryshimi po Vjen!'s Photos - Profile Pictures
» Komandanti i Koshares kolonel Rrustem Berisha kalon nė AAK
» BEKIM BERISHA-ABEA
» Poshtėrsia nuk ka fund, Berisha: Me operacion t'majasilit kanė marrė librezėn e veteranit
» Anton Berisha i AAK-sė, sulmon LDK-nė: Isa Mustafa ėshtė i shkollės "zhugoslloave"!

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
AlbaOne :: Tema Shoqerore (te ndryshme) :: Letersia-
Kėrce tek: