ForumPortaliGalleryPytėsoriKėrkoLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 1908 - 2008 / 100 Vjet Enver HOXHA!

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė 
AutoriMesazh
Davidon
V.I.P i forumit
V.I.P i forumit
avatar

Male
Numri i postimeve : 1846
Age : 24
Vendodhja : STRUGE
Registration date : 11/08/2008

MesazhTitulli: 1908 - 2008 / 100 Vjet Enver HOXHA!   Fri Dec 19, 2008 8:46 pm

1908 - 2008 / 100 Vjet Enver HOXHA!

Sot eshte ditelindja e nje prej njerezve me te perfolur ne Shqiperi, Enver HOXHA!

Nuk po dija ne fakt se ku ta postoja kete teme... tek politika...?! Jo! S'ka perse tashme ky person te vazhdoje te politizohet!
Ai tashme i perket te se shkuares, por eshte i pranishem edhe pse i vdekur qe prej vitit 1985!
Ai eshte i pranishem ne makthet dhe nostaligjite e shume njerezve!
Ne libra! Ne dosje dhe dokumentare!

Pikerisht tani po shikoja nje prej ketyre dokumentareve te realizuar nga franceze!
Une mendoj se... perpos perjetimeve te atyre qe e kane jetuar ate kohe dhe qe flasin me argumenta te ndryshme... shoqeria e sotme, ne, te rinjte, te mos prekemi ne vorbullen e argumentave bardh e zi te asaj kohe; por as te harrojme!
Te kujtojme kete pjese te historise sone, te mire apo te keqe nga e cila te nxjerrim mesime!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://albaone.top-board.com/
 
1908 - 2008 / 100 Vjet Enver HOXHA!
Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Si u prit Enver Hoxha nga Tito 68 vjet mė parė (Video)
» Pėrse Enver Hoxha e kritikonte Ēe Guevarėn
» Shtypi i Athinės: Enver Hoxha ėshtė grek
» Liri Belishova: Nexhmije Hoxha e meriton tė quhet Gruaja e Djallit
» Skėnder R. Hoxha: Dushkaja kėrkon gjurmime arkeologjike

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
AlbaOne :: Tema Shoqerore (te ndryshme) :: Historia-
Kėrce tek: