ForumPortaliGalleryPytėsoriKėrkoLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 "Shqiptaret e Maqedonis"

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Davidon
V.I.P i forumit
V.I.P i forumit
avatar

Male
Numri i postimeve : 1846
Age : 25
Vendodhja : STRUGE
Registration date : 11/08/2008

MesazhTitulli: "Shqiptaret e Maqedonis"   Fri Dec 19, 2008 8:58 pm

Do kisha dashur tė merja mendimin tuaj rreth Shqiptarėve tė Maqedonis,,sidomos politikėn e kohės sė fundit tė zhvilluar nga ca teveqelė qė po fėlliqin Historin tonė qe ndėrtuam me shekuj,Si duket ka mbaruar koha kur histori quanim Gjergjin,Fishtėn,Kadaren,Naimin,,,Tani historin po bėjnė Thaēi e Agimi,Macja edhe miu.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://albaone.top-board.com/
Davidon
V.I.P i forumit
V.I.P i forumit
avatar

Male
Numri i postimeve : 1846
Age : 25
Vendodhja : STRUGE
Registration date : 11/08/2008

MesazhTitulli: Re: "Shqiptaret e Maqedonis"   Fri Dec 19, 2008 8:58 pm

-------------Nuk duhet ti shajme politikanet e maqedonise pavaresisht gabimeve qe bejne -----------faji eshte i politikaneve te TIRANES qe qendrojne INDIFERENTE----------------dhe nuk dijn te diskutojne per problemet qe ka politika shqiptare ne ---MAQEDONI---politika shqiptare duhet patjeter te bashkepunoje ngushtesisht me politikanet tane ne maqedoni------ti ndihmoje ata dhe te konsultohen sebashku per problemet qe i dalin kombesise shqiptare ne maqedoni==dhe si te avancohet ceshtja e shqiptareve ne maqedoni------------Une mendoj qe ne maqedoni shqiptaret duhet te krijojn edhe shoqata me intelektualet shqiptare atje dhe ata te krijojn ekontakte me intelektualet tane ne tirane --dhe me politiken ne tirane-----pastaj duhet te lidhen me ngushtesisht --universitet shqiptare ne maqedoni me ato ne shqiperi---te kemi same shume shkembime ne nivel kulturor,arsimor,intelektual etj---------------Pra me nje fjale ------------fajin e kane politikanet tane ne tirane --sepse ata ne maqedoni jane ne pozicion pak te veshtire atje ------dhe duhet patjeter te ndihmohen nga ne qe jemi nje shtet me vete--------
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://albaone.top-board.com/
 
"Shqiptaret e Maqedonis"
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Naile Zhupani: "KOSOVES" - poezi nga Arshi Pipa
» Adelina Dardha: Poezi " E ėmbla ime nėnė" Gezuar nėnė diten e lindjes sot me 14 Shkurt. Me mall tė puth.
» Shaban Cakolli:Aksion humanitar i "Im- Zeichen- der-Liebe" dhe "Dibranit-transport" pėr invalidėt e luftės sė Kosovės
» Nė Filadelfia u promovua libri "Pėrjetė me ty" i autorit Ivzi Ēipuri (1)
» Iren Papas: NĖ KUVENDIM ME MITET (Prof. Dr.ADRIATIK KALLULLI mbi librin e Irena Gjonit "Marredhenie te miteve dhe kuiteve te Bregdetit ...

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
AlbaOne :: Tema Shoqerore (te ndryshme) :: Historia-
Kėrce tek: