ForumPortaliGalleryPytėsoriKėrkoLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Ēfare eshte MySQL

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Xhulio
Moderator/e
Moderator/e
avatar

Numri i postimeve : 357
Registration date : 27/07/2008

MesazhTitulli: Ēfare eshte MySQL   Sun Aug 10, 2008 4:42 pm

MySQL eshte database qe sherben per futjen apo ruajtjen e informatave.
Databaza perbehet prej tabelave, qe sikurse ne HTM, permbajne kolona, rreshta dhe fusha(cells).

Me MySQL, mund te kerkojme informata specifike brenda databazes.
Si psh kur kerkojme mbiemrat e personave ne tabelen Personat:
SELECT Mbiemri FROM Personat

Para se te krijohen kerkesa ne MySql duhet te lidhemi me databazen specifike.
Kjo, ne PHP, behet me ane te mysql_connect() function.
mysql_connect(servername, username, password);
ekstremi i/e lidhur Shto Tek Reputacioni i ekstremi Reporto Postime Tė Papėlqyeshme Pėrgjigju duke Cituar
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
Ēfare eshte MySQL
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Enver Bytyēi:Nihilizmi dhe teoria e argumentit
» Pėrsiatje shkrimesh nga Sylejman Aliu:-Ibrahim Rugova: Jeta dhe veprimtaria letrare e politike
» Bimėt dhe shtazėt sheruese dhe ushqimore
» Besi Bekteshi: Falja nuk ėshtė kulturė e demokracisė shqiptare, por standard qė nuk do ta plotėsojmė edhe pėr shumė vite
» Nje liber ne gjermanisht i Artistes Alida Hisku eshte nje dhurate e bukur per cilindo...

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
AlbaOne :: Informatika, Shkarkime :: Gjuhe programuese :: PHP & MySQL-
Kėrce tek: