ForumPortaliGalleryPytėsoriKėrkoLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Papagalli corienton ndeshjen e futbollit!

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Master_D
WebMaster
WebMaster
avatar

Male
Numri i postimeve : 386
Age : 28
Vendodhja : Kudo...
Registration date : 27/07/2008

MesazhTitulli: Papagalli corienton ndeshjen e futbollit!   Fri Jan 23, 2009 4:10 amEshte normale qe gjyqtari i nje ndeshjeje futbollit qe perdor kartonat per kundershtim te vendimeve te tij dhe per proteste.
Por ne nje kategori amatore ne Angli, ka ndodhur ngjarja e rralle,
gjyqtari i takimit i ka drejtuar kartonin e verdhe nje papagalli.

Ka qene Me-Tu, papagalli i rralle nga senegali i cili ishte ne stadium bashke me te zonjen e tij.

Gjate
gjithe ndeshjes edhe kur tifozeria ishte ne qetesi, papagalli imitonte
vershellimen e bilibilit te gjyqtarit. Kur kjo gje filloi te behej
gjithmone e me e shpeshte, u be dhe shqetesuese per lojtaret te cilet u
corientuan ne fushen e lojes, duke e nderprere ate here pas here ose me
sakte sa here qe papagalli kujtohej per te vershellyer si gjyqtari.

Pas
kartonit te kuq e zonja e ka nxjerre jashte papagallin. Megjithate per
media britanike e zonja e papagallit eshte ankuar pasi nuk mendon se
ishte vendim i drejte per te nxjerre ate jashte si pas saj pse dikush
mund te marre nje qen ne stadium dhe ajo mos te marre papagallin.

_________________
Wanted by many, taken by none, looking at some, waiting for one...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://albaone.top-board.com
 
Papagalli corienton ndeshjen e futbollit!
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Flet gazetari i njohur dhe komentatori i shquar i futbollit shqiptar Profesor Ismet Bellova

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
AlbaOne :: Argetim & Zbavitje :: Kuriozitete :: News :: Portali-
Kėrce tek: