ForumPortaliGalleryPytėsoriKėrkoLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Femrat kerkojne shume kohe per t’u joshur

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė 
AutoriMesazh
Master_D
WebMaster
WebMaster
avatar

Male
Numri i postimeve : 386
Age : 27
Vendodhja : Kudo...
Registration date : 27/07/2008

MesazhTitulli: Femrat kerkojne shume kohe per t’u joshur   Fri Jan 23, 2009 4:16 am


Nga ana matematikore, te fitosh nje femer do te thote t’i vishrrotull per nje kohe te gjate.

Sa me shume te zgjase kjo periudhe joshjeje, aq me shume pike fiton
pretendenti ne syte e saj, ndersa femra ka nevoje per me shume kohe per
te kuptuar nese personi qe i vjen rrotull eshte ai i duhuri.

Nje
studim matematik i skuadres se Robert Seymour nga University College ne
Londer eshte perqendruar ne fenomenin e joshjes dhe kohen qe duhet te
zgjase. Ekspertet kane realizuar nje model te joshjes bazuar ne teorine
e lojes per te analizuar sjelljet e ciftit.

Joshja per nje
periudhe te gjate i jep mundesi femres te kete me shume informacion per
mashkullin, nese ai ka ndermend nje lidhje serioze apo jo. Meshkujt pak
te besueshem nuk kane deshire ta zgjasin gjate lojen, pasi kerkojne te
hyjne menjehere ne teme.

Por femrave kjo nuk u pelqen. Nje
joshje e gjate con ne me pak zgjedhje te gabuara. Kjo mund te shpjegoje
edhe idene se nje gura nuk do te donte te flinte kurre me nje mashkull
qe ne takimin e pare.

_________________
Wanted by many, taken by none, looking at some, waiting for one...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://albaone.top-board.com
 
Femrat kerkojne shume kohe per t’u joshur
Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Mizoritė e Ballkanit: Ja si dhunuan turqit femrat nė trojet shqiptare (Foto)
» Drita Krasniqi:Njerzit me dy Fytyra vdesin gjithmon te Pafytyr...!!!!
» Kush janė dhjetė femrat mė tė pushtetshme nė Kosovė?
» Marifetet qė pėrdorin femrat pė tė manipuluar meshkujt dhe shenjat e dashurisė
» Me shume se 3/4 e vajzave tunizine jane "virgjiresha te asistuara nga mjeksia"

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
AlbaOne :: Argetim & Zbavitje :: Kuriozitete :: News :: Portali-
Kėrce tek: