ForumPortaliGalleryPytėsoriKėrkoLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Australi, zbulohet nje bote e panjohur nenujore

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Master_D
WebMaster
WebMaster
avatar

Male
Numri i postimeve : 386
Age : 28
Vendodhja : Kudo...
Registration date : 27/07/2008

MesazhTitulli: Australi, zbulohet nje bote e panjohur nenujore   Fri Jan 23, 2009 4:18 am


Nje bote fantastike nenujore eshte zbuluar nga nje grup biologesh me ndihmen e nje roboti ne brigjet australiane.
Roboti i pajisur me telekamer nenujore ka zbuluar specie te reja kafshesh
ujore per te cilat nuk dihej asgje me pare. Sipas biologeve, aty ku
drita nuk arrin, jetojne specie qe njerezimi ende nuk i njeh dhe ky
eshte nje lajm shume i vecante. Shefi i organizates se
Kromonuellthit per kerkimet shkencore, Ron Thresher ka bere te ditur se
zona me speciet e rralla ndodhet ne jug te ishullit Tasamani, rreth
3000 metra nen siperfaqen e ujit. “Mes specieve qe kemi
zbuluar, nje prej me te vecantave eshte merimanga detare”, thekson
Thresher, sipas te cilit, kjo ekspedite eshte e para qe studion ne
thellesi kaq te medha detare.

_________________
Wanted by many, taken by none, looking at some, waiting for one...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://albaone.top-board.com
 
Australi, zbulohet nje bote e panjohur nenujore
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» E pabesueshme - nė Greqi gjendet skeleti i Gjigantit?
» Gjon Neēaj: Zbulohet pasaporta e Bajram Currit
» Skenderbeu: Njė dramė e panjohur dorėshkrim i 1840 nė arkivin e Zagrebit
» Nako Spiru, zbulohet dėshmitari qė pa skenėn e vrasjes sė ish-ministrit
» Aksidenti i Xhorxh Majkėll, zbulohet makina luksoze e shkatėrruar

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
AlbaOne :: Argetim & Zbavitje :: Kuriozitete :: News :: Portali-
Kėrce tek: