ForumPortaliGalleryPytėsoriKėrkoLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Ronaldo shėnon hat-trick nė fitoren e Corinthians

Shko poshtė 
AutoriMesazh
drilchoo.hack
Anetare i Ri
Anetare i Ri


Male
Numri i postimeve : 13
Age : 23
Registration date : 25/04/2009

MesazhTitulli: Ronaldo shėnon hat-trick nė fitoren e Corinthians   Fri Jul 10, 2009 10:36 am

‘Fenomeni’ Ronaldo vazhdon tė impresionojė me formėn e tij kėtė vit, duke shėnuar hat-trick nė derbin e fundit brazilian, tė cilin ekipi i tij Corinthians e fitoi me rezultat 4-2 ndaj Fluminense.

Ndeshja ishte e para pėr Corinthians qė kur ky ekip fitoi Kupėn e Brazilit javėn e kaluar, dhe gjiganti brazilian ka treguar vlerėn me edhe njė fitore tė rėndėsishme.

Ronaldo shėnoi dy gola nė pjesėn e parė (minuta e 24-tė dhe e 35-tė) dhe njė tjetėr nė tė dytėn, gjashtė minuta para fundit tė ndeshjes.

Golat ishin golat e tij tė parė pėr kampionatin Braziliano, edhe pse ai kishte shėnuar njė seri golash nė kampionatin Paulista dhe nė Kupėn e Brazilit, dy kampionate tė cilat Corinthians i ka fituar.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
Ronaldo shėnon hat-trick nė fitoren e Corinthians
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Lajme mbi rezultatet e zgjedhjeve:Edhe PD-ja edhe PS-ja kane filluar te festojne fitoren!
» Agim Vuniqi: Shqiptaro-amerikanėt e Michiganit festojnė fitoren e koalicionit Berisha-Meta

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
AlbaOne :: Sport :: Futboll :: Futbolli i Huaj-
Kėrce tek: