ForumPortaliGalleryPytėsoriKėrkoLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Messi merr ēmimin "Alfredo di Stefano"

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė 
AutoriMesazh
drilchoo.hack
Anetare i Ri
Anetare i Ri


Male
Numri i postimeve : 13
Age : 22
Registration date : 25/04/2009

MesazhTitulli: Messi merr ēmimin "Alfredo di Stefano"   Fri Jul 10, 2009 10:37 am

Superylli i Barcelonės, Lionel Messi, ėshtė fituesi i dytė i trofeut "Alfredo di Stefano", i cili i ndahet futbollistit mė tė mirė tė sezonit nė La Liga.

Sezonin qė shkoi Barcelona fitoi tė gjitha trofetė e mundshme (La Ligan, Ligėn e Kampionėve dhe Kupėn e Mbretit), ndėrsa Messi ishte njėri nga lojtarėt kyē pėr kėtė sukses.

Nė bazė tė votimeve pėr kėtė ēmim, argjentinasi zuri vendin e parė, ndėrsa pas ti u renditėn Andres Iniesta dhe Diego Forlan.

“Duhet tė jesh i verbėr pėr tė mos kuptuar se ky djalosh pati sezon tė shkėlqyer. Loja e tij ishte e jashtėzakonshme”, tha pėr Messin legjenda e Real Madridit, Alfredo di Stefano.

Trofeu i parė “Alfredo di Stefano”, i cili u dorėzua njė vit mė herėt, i takoi ikonės sė Los Blancos, Raul.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
Messi merr ēmimin "Alfredo di Stefano"
Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Nderoi Jete sot ne VIENE Austri "Mesuesi i Merituar" SPIRO SOKRAT. JOVANI
» Me manifestimin "Ora Pėrkujtimore" u shėnua 10-vjetori i masakrės sė Reēakut
» Ahmet Murati: Poezi: Titulli: "Ninulla e dashurisė"; Poetry: Title: "Lullaby of Love"
» (STUDIMI MONOGRAFIK "ETNOS NĖ EPOS" NGA SHABAN SINANI)
» Jorgo Telo:POEMA "STANARI dhe "ZOGU U DJALLIT"

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
AlbaOne :: Sport :: Futboll :: Futbolli i Huaj-
Kėrce tek: