ForumPortaliGalleryPytėsoriKėrkoLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Barsaleta te ndryshme

Shko poshtė 
Shko tek faqja : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next
AutoriMesazh
Davidon
V.I.P i forumit
V.I.P i forumit
avatar

Male
Numri i postimeve : 1846
Age : 25
Vendodhja : STRUGE
Registration date : 11/08/2008

MesazhTitulli: Re: Barsaleta te ndryshme   Fri Nov 07, 2008 2:34 am

Nje djale i vogel e kishte marre zakon qe te thithte gishtin e madh te dores.
E ema per ta trembur i tha:
-Mos bej ashtu, se te gjith femijet qe thithin gishtin shendoshen teper.
Djali u tremb dhe e harroi zakonin.
Pas disa kohesh duke kaluar rruges nena dhe djali takuan nje grua shtatzene.
Djali me te shpejte u hodh dhe tha:
-Ahaaaaa , un e di ca ke bere ti qe je shendosh kaq shume. ;D
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://albaone.top-board.com/
Davidon
V.I.P i forumit
V.I.P i forumit
avatar

Male
Numri i postimeve : 1846
Age : 25
Vendodhja : STRUGE
Registration date : 11/08/2008

MesazhTitulli: Re: Barsaleta te ndryshme   Fri Nov 07, 2008 2:35 am

1.A mbetesh me barre?

Nje vajze e vogel 6 vjece e pyet te jemen- Mami mbetesh me barre 6 vjec?-
E jema i kthehet dhe i thote- Jo po mos te degjoj te thuash me keshtu gjerash
se ti je e vogel akoma-
-Mire mami me fal- i thote vajza dhe largohet duke thene
-Ufff... gjysma e te keqes...

2.Akullorja...

Nje xhaje, pasi priti gati nje ore ne radhe, per te blere nje akullore,
me ne fund i vjen radhe.blen akulloren, paguan leket, dhe niset te
largohet i gezuar qe bleu akulloren !
Sapo e lepin akulloren, i kthehet shiteses, i inatosur!
Po ti moj putane e mutit,
me pe mua se jam xhaje,
dhe ma dhe akulloren te ftohte akull !!!...

3.Dhjete femije me te njejtin emer...

Nje grua e cila kishte dhjete femije, shkon ne zyren e perkrahjes sociale,
qe ti lidhnin edhe asaj nje perkrahje, per femijet!
Aty takon drejtorin, te cilit i`a shpjegon qarte se perse kishte ardhur ne zyre.
edhe drejtori, merr nje dosje te paplotesuar, qe te shenoje te dhenat e gruas,
e cila kerkonte perkrahje sociale.
Drejtori :- Emer, Mbiemer ju lutem?
Gruaja :- I thote emrin dhe mbiemrin e saj.
Drejtori :- Sa femije kishit?
Gruaja :- Dhjete.
Drejtori :- Emrat e femijeve?
Gruaja :- Enver.
Drejtori :- Tjetri?
Gruaja :- S'ka nevoje t`jua them te tjeret, pasi te gjithe kete emer kane femijet e mi !!!
Drejtori :- Si eshte e mundur kjo?
Gruaja :- Po ja pra, te gjithe jane djem, dhe une ju kam vene te njejtin emer qe te gjitheve .
Drejtori :- Po kur i therrisni, ndonjerit per t`ju ndihmuar per dicka,
si e kuptojne ata se cilit i keni thirrur ju, konkretishte?
Gruaja :- Po e kuptojne ata, pasi une se cilit i therras ne mbiemrin e te atit te tij...!! ( hahahha ) ;D

4.Dialektet...

Martohet, nje djale nga Kukesi me nje vajze nga Saranda.
Pasi kishin bere nje jave martese, sipas zakonit dhenderri,
do te merrte nusen dhe do ta dergonte per vizite tek shtepia e saj.
Mirepo rruga ishte e gjate dhe e lodhshme !
Nusja e re ne te vertete, ishte nje vajze shume e rrezikshme.
Per te shtyre rrugen pa u merzitur, ajo tani vazhdon te tallet me te shoqin !
Nusja :- shiko ti ore, kur te shkojme tek shtepia ime, kontrolloje veten kur te flasesh,
pasi shume fjale dialekti yne i ka te ndyshme me ate dialektin tuaj !
Dhenderri :- mire moj mire, po te pakten me meso ndonje fjale
qe mund ta perdorim me shume gjate kesaj vizite !
Nusja :- po ja pershembull: atje tek ne, Luges i themi K**,
Pjates i themi P***, Syve iu themi KO**,
ndersa Dritareve iu themi Kofshe ...! i mban dot mend keto fjale?
Dhendrri, ngaqe ishte i padjallezuar, gjithe rruges perseriste keto fjalet qe te mos i harronte !
Kur arriten atje, i priten shume mire.
Ne momentin qe shtrojne tavolinen qe te hanin dreke, dhenderrit
ia vene pjaten pak si larg !
Tashme per te mos ia bere ulu- ngreu, nga karrigja per te marre gjellen, i thote te vjehrres:
Dhenderri :- ofroje, ofroje edhe pak Pi**in, perndryshe jepe K**in me te gjate...!
Pasi hengren dreken po benin muhabet brenda ne dhome.
Mirepo per cudi ne dhome bente shume vape.
Dhenderri ngaqe s'po e duronte dot me vapen i drejtohet motres se gruas, e cila ishte nje
vajze rreth te 20-tave:
Dhenderri :- cohu e hapi ato Kofshe se na plasen keto Ko*e!!!...

5.Emigrantet E Trashe

Dy emigrant shqiptare vajten ne greqi per pune dhe dolen per pune aty i mer njeri
ne pune dhe thot punen qe do benin te conin nje lavatrice ne nje pallat ne kat te nente
e marin lavatricen dhe ju futen punes kur ven te ashensori per fat te keq ishte i prishur
vendosen ta conin neper shkalle ik e ik u lodhen dhe i thot shokut po ik shiko dhe sa na
ka mbetur se na u mor fryma vete ky dhe kthehet shpejt dhe i thot kam dy lajme nje te
mire nje te keq ke do te parin te mirin thot ky tjetri lami i mire eshte se dhe nje kat kemi
po i keqi thot ky tjetri i keqi thot ky eshte se kemi ngateruar pallatin. ( hihihihihi ) Razz


6.Humor

1) Grate nuk do i jepnin me makines
a) Nuk do kete me trafik makinash
b) Nuk do kete me probleme per te parkuar
c) Numri i aksidenteve rrugore do te pakesohet

2) Grate nuk do kene mundesine te flasin
a) Do pakesohet inkuinimi (papastertia) akustike

3) Grate nuk do punojne me
a) Do krijohen vende te reja pune

4) Grate nuk do kene me autonomine per te bere pazar (shoping)
a) Do shtohen kursimet financiare ne familje


5) Grate duhet te veshin perce (me u mbulu)
a) Do jene gati ne 5 minuta
b) S'do kete me banjo ambulante neper rruge
c) S'do kete me merzitje kur degjon fjaline: "O Zot sa jam shendoshur?"
c2) "Do blej kete veshjen ngjyre jeshile ose kete tjetren ngjyre te verdhe nga Singapore?"
c3) "Nuk di cfare te vesh kete mengjes!"


6) Grate do t'i nenshtrohen komplet burrit
a) Nuk do kete me zenka familjare (UNE THEM, TI BEN)
b) Poker, birra edhe bilardo cdo mbremje me miqte


7) Poligam te tipit: "E dashur a bejme dashuri sonte?"
"Jo i dashur kam nje dhembje koke."
I fut nje shkelm bytheve e perzen edhe thua "Po e ndryshoj, po marr nje tjeter,!"
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://albaone.top-board.com/
Davidon
V.I.P i forumit
V.I.P i forumit
avatar

Male
Numri i postimeve : 1846
Age : 25
Vendodhja : STRUGE
Registration date : 11/08/2008

MesazhTitulli: Re: Barsaleta te ndryshme   Fri Nov 07, 2008 2:35 am

Po i tregonte gjyshi, nipit te vet, histori nga lufta me gjermanet.
-"Njehere o bir, na zune gjermanet rob, dhe na dhane dy mundesi. Ose do na perdhunonin, ose do na vrisnin"
-"Po ti o gjyshi, ca bere?-i thote nipi
"Mua me vrane" - i thote gjyshi
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://albaone.top-board.com/
Davidon
V.I.P i forumit
V.I.P i forumit
avatar

Male
Numri i postimeve : 1846
Age : 25
Vendodhja : STRUGE
Registration date : 11/08/2008

MesazhTitulli: Re: Barsaleta te ndryshme   Fri Nov 07, 2008 2:35 am

Dallimi mes gjendjes se STRESIT, TENSIONIT DHE PANIKUT.
Ne STRES je kur e ke dashnoren shtatezene.
Ne TENSION je kur e ke gruan shtatezene.
Ne PANIK je kur te dyjat jane shtatezene.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://albaone.top-board.com/
Davidon
V.I.P i forumit
V.I.P i forumit
avatar

Male
Numri i postimeve : 1846
Age : 25
Vendodhja : STRUGE
Registration date : 11/08/2008

MesazhTitulli: Re: Barsaleta te ndryshme   Fri Nov 07, 2008 2:35 am

1. Nje burre i pakulturuar i thote gruase qe ta mbyll gojen kurse nje
burre me kulture i thote gruase qe duket ekstremisht e bukur kur i ka
buzet e mbyllura.


2. Nje keshille e mire per ta ulur konsumin e alkoolit.
Para marteses --------------- Pini sa here qe jeni i pikelluar
Pas marteses --------------- Pini sa here je i gezuar


3. Pyetja: Kur e uroni dike per gabimin qe ka bere?
Pergjegje: Ne martese.


4. Pse qeveria e ndalon qe nje mashkull te martohet me dy gra?
Sepse me kushtetute nuk mund te denoheni dy here per te njetin gabim.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://albaone.top-board.com/
Davidon
V.I.P i forumit
V.I.P i forumit
avatar

Male
Numri i postimeve : 1846
Age : 25
Vendodhja : STRUGE
Registration date : 11/08/2008

MesazhTitulli: Re: Barsaleta te ndryshme   Fri Nov 07, 2008 2:35 am

NA ISHTE NJE HER NJE BURR E NJE GRUA ;D ;D KETO KISHIN NJE DJAL TE VOGEL.
KY BURRI NJE DIT I THOT DJALIT ,
SHKO TEK MAMI DHE I THOJ SE DO BABI MAKINEN E SHKRIMIT
Razz
-DJALI TANI NUK PO GJINTE DOT MAMIN SE KISHTE DOL PER ZHIRO
DHE KU E GJETI , MAMI ME THA BABI SE DO MAKINEN E SHKRIMIT !
M) SHKO DHE I THOJ BABIT SE MAKINA ESHTE E PRISHUR ???
- BABI MOMA ME THO SE E KO TE PRISHUR MAKINEN .
MBAS PAK
M) I THERRET DJALIT I THOT TE KEQEN MOMI ,
SHKO TEK BABI DHE I THOJ SE MAMI E RREGULLOJ MAKINEN E SHKRIMIT ;)
- O BABI MAMI ME THO SE E KISHTE RREGULLU MAKINEN E SHKRIMIT ...
IK E THOJ MAMIT SE BABI E SHKRUAJTI ME DOR ;D ;D ;D
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://albaone.top-board.com/
Davidon
V.I.P i forumit
V.I.P i forumit
avatar

Male
Numri i postimeve : 1846
Age : 25
Vendodhja : STRUGE
Registration date : 11/08/2008

MesazhTitulli: Re: Barsaleta te ndryshme   Fri Nov 07, 2008 2:36 am

nje Bjonde Dhe 1 Brune Duke Shkuar ne Shtepi. Hipin ne Ashensor dhe
Shikojne ne Mur sperme. te habitura po vrisnin mendjen cfare do ishte
ajo valle dhe kishin dyshime. Brunja thote: mua me duket si sperme
nderkaq bjondja merr pak ne gisht e fut ne goje dhe thote: Pa dyshim qe
eshte sperme por nuk eshte e Lagjes Tone Razz
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://albaone.top-board.com/
Davidon
V.I.P i forumit
V.I.P i forumit
avatar

Male
Numri i postimeve : 1846
Age : 25
Vendodhja : STRUGE
Registration date : 11/08/2008

MesazhTitulli: Re: Barsaleta te ndryshme   Fri Nov 07, 2008 2:36 am

kjo eshte 1 si tip proze e kam lexuar me 1 forum dhe me ka bere shume pershtypje hudhini si here..

Proza Z

Te Zastoja ne Zaskok, te Zabeli ne Zall,
Zyberi e Zuri, Zonjen e Zylfiut - Zarifen.
Zarife Zdishu, Zarifja Zdu, Zdishu Zarife - Zdu.
Zyberi e Zuri dhe e Zdrumuliti, Zarifen me Zore.
Zuri e ia Zgjeroi Zemren e Zeze, Zyberit - Zarifja.

Zylfiu, Zamariti Zyrebin,
ia Zgjidhi Zingjirin Zagarit
dhe Zagari ia Zbuti Zuzen Zyberit.


Kjo ke veq ndezje truri Zazanteske me Zkronjen Z


P.S.: Kjo Barcolet eshte botuar per here te pare me 2001 ne gazet
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://albaone.top-board.com/
Davidon
V.I.P i forumit
V.I.P i forumit
avatar

Male
Numri i postimeve : 1846
Age : 25
Vendodhja : STRUGE
Registration date : 11/08/2008

MesazhTitulli: Re: Barsaleta te ndryshme   Fri Nov 07, 2008 2:36 am

ishin 2 komshinj dhe njeri kishte pula kurse tjetri kishte 1 papagall,
papaglli i perdhunonte cdo dite pulat.1 dite merzitet i zoti i pulave dhe i thote te zotit
te papagallit qe mbaje papagallin se me perdhunon pulat dhe po e kapa do ta vras
-ik me ler rehat-ja kthen ai,bej cfar te duash.te nesermen papagalli si cdo dite shkon
ke pulat,aty e kap i zoti pulave dhe e mbyll ne frigorifer per nje nate dhe shkon ta nxjerri te nesermen,
kur hap frigoriferin ai sheh papagallin uje ne djerse!!!!!!!!! po ti akoma nuk paske ngordhur- i thote
cfar thua mer - ja kthen papagalli me ironi une kam deri dje qe smund ti hap kembet kesaj pules ktu
(kishte qene nje pule therur ne frigorifer)Very Happy
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://albaone.top-board.com/
Davidon
V.I.P i forumit
V.I.P i forumit
avatar

Male
Numri i postimeve : 1846
Age : 25
Vendodhja : STRUGE
Registration date : 11/08/2008

MesazhTitulli: Re: Barsaleta te ndryshme   Fri Nov 07, 2008 2:36 am

2 Shqiptaret ne Itali


Dy emigrant ne itali kishin ngele pa
pune e pa leke.pasi e pane veten vertet ngusht i thote njeri
shokut;more po sikur ti shkruajme nje leter zotit e ti kerkojme ca leke
vetem per buke se vdiqem.Mire i thote shoku dhe fillojne te dy te
shkruajne letren.O zot te duam shume ne vijme nga shqiperia ku nuk na
kane lene te duam e te besojme tek ty.Tash e tutje ne e dime fuqine
tende poe te lutemi jemi dy shoke qe ngelem ne rruge dhe pa pune.Te
lutemi na jep 100 euro sa per buke.E mbyllen letren dhe e
postuan.Letren e gjen postieri dhe meqe nuk dinte ku ta dergonte mendon
ta dergoje tek PAPA.Papa e lexon dhe vendos tu jape dy emigranteve jo
100 por 80 euro dhe urdheron ti gjejne dy emigrantet sipsas adreses dhe
ti japin leket duke i sqaruar qe ;zoti e mori letren tuaj eshte i
gezuar qe ju po filloni te besoni dhe per kete ju ka derguar 80
euro.Emigrantet u gezuan moren eurot dhe shkuan te hanin .Pas disa
ditesh mbeten perseri pa leke dhe vendosen ti shkruajne perseri zotit;O
zot e morem porosine tuaj.jemi sume te lumtur qe te gjetem.Nuk do te
harrojme kurre.Besojme shume tek ty por te lutemi mbetem perseri keq
prandaj na dergo dhe 100 euro por na i sill vete jo me Papen se heren e
kaluar na i mbajti 20 euro
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://albaone.top-board.com/
Davidon
V.I.P i forumit
V.I.P i forumit
avatar

Male
Numri i postimeve : 1846
Age : 25
Vendodhja : STRUGE
Registration date : 11/08/2008

MesazhTitulli: Re: Barsaleta te ndryshme   Fri Nov 07, 2008 2:37 am

Grek, o turpi i Evropės!

Nga Arben Duka

Nuk e di mirė historinė

Ndaj dhe ja fut kuturu

Kur qe Zhapa nė Athinė

Shėrbėtorėt ishit ju.Vangjeli me Konstandinė

Dhe nuk kish Ballkani tjetėr

Kishin pėr t`u larė kėmbėt

Plot 100 grekėr.Pra tani e kupton vetė

E kupton, more mafie

Kush kish manto vėrtetė

Dhe kush kish lėkurė dhie.Harrove Pasha Alinė

Atė kokė kryeneēe

Qė kishte Vasiliqinė

Vajzėn greke 20 vjeēe.Tetėdhjetė vjeē ishte Alia

Po me Vasilinė djalė

Kemi dyfeqe tė forta

Si nė sup e si nė shalė.Ti nuk e njeh historinė

Ndaj dhe ja fut kuturu

Asnjėherė, nė jet`tė jetėve

Pasha grek s`pati kėtu.Pashallėku i Janinės

Pashati s`ia pushonte kėngėt

Dhe ju grekėrit krenarė

Aliut i puthnit kėmbėt.Dhe tė bindur porsi lopėt

Ju " Shqiponja ", ju " petritė "

Ishit gati t`i dhuronit

Tė gjitha Vasiliqitė…Ndaj, o grek, surrat i pjerdhur

Mos e merr me tė vėrvitur

Nga Aliu e pėrpara

Jemi mbi juve tė hipur.Ndaj o grek, o grek i pjerdhur,

Nė pabesi i kalitur,

Kur na shkrove palo kėngėn

Kėto gjėra s`i ke ditur!...S`diskutohet, je shkėrdhatė,

Gjersa si shkėrdhatė shan,

Po dhe ne s`e hamė thatė

Po tė morėm nė nishan.Se kemi gjuhė me ngjyra,

Mė me ngjyrė se e grekut,

Po tė zu ajo si zgjyra

A tė keqen e dyfekut !...Kemi gjuhė tė ylbertė,

Mund tė shajmė nė 100 breza,

Po s`e bėjmė se jini vetė

Mė e zezė se e zeza !...Po s`e bėjmė, o pallosh

Sepse s`ju lė dot pa brekė

Dhe tė zezės s`ke ē`ti shtosh

Veē ndonjė duzinė me grekė.Po ju jini pederastė

Ndaj dhe kot i mbani brekėt

Kėshtu ju thotė njė pellazg

Qė ish shumė mė parė nga grekėt…Po ju jini pederastė,

Hapini kėmbėt si direkėt,

Kėtė e thotė njė Ilir

Qė ishte mė parė nga grekėt...Pra, dėgjo e dėgjo mirė,

O surrat me mballoma,

Gjysma e tokave ku rron

Kanė qenė sarajet tona...Ėshtė shkruar e do shkruhet

Nė tė bardhė e nė tė zezė

Ėshtė e gjitha Shqipėri

Qė nga Vjosa nė Prevezė!...Nė vėrtet mbajmė erė

Mbajmė erė, o turi qėn

Po mbajmė njė erė malesh

Jo si ty m.. e llagėm…!Gjykimi t`u errėsua

Ti je kafshė e s`ke gjykim

Ndaj dhe sorollop e sua

Nuk ka mėnd sa k… im.Mos u prish e mos u nxi

Me atė palo fytyrė,

Se nga ty, o i ri

Dhe k…. flet mė mirė!....Kujt i plas se je racist

Ti bythėshpuari me nam

Pėr krenarinė kombėtare

Njėqind herė mė shumė jam.Kush pjerdh pėr racizmin tėnd

Tash qė bota ėshtė globale

Po ti s`i di kėto gjėra

Nuk i di se je njė hale.Nė gjithė botėn qarkullojnė

Njerėzit, idetė edhe vlerat

Po ti s`i di kėto gjėra

Se je rritur me derrat.Emigrantėt do tė kthehen

Njė ditė kėtu me tė gjitha

Se pėr ju, o pederastė

Se pėr ju s`iu plasi b...!...Tash e mbylla ta hap prapė

Kėsaj radhe, o i zi,

Ta dish s`tė urrej aspak,

Mė vjen vetėm neveri!...Me vjen vetėm neveri,

Natyrisht dhe pakėz frikė,

Sepse rrojnė nė Greqi

Njerėz prehistorikė.Njerėz prehistorikė

Nė kufi i kemi ne,

Ndaj, o grek, ta them pa frikė

Tė dhjefsha mu nė BE!...Ti je turpi i Europės

Ti je turp, more spathato

Tė dhjefsha mu nė BE

Natyrisht dhe mu nė NATO!...Tė dhjes BE e NATO

Dhe ty legen i sėmurė

Kur kanė njė si ty brėnda

Nuk dua tė futem kurrė.Nuk dua tė futem kurrė

Nuk kam ē`tė bėj nė nevojtore

Nuk dua tė futem kurrė

Se matet me dy peshore.Jam krenar qė jam shqiptar

Nip i Gentit dhe Teutės

Kam lindur nga barku i pushkės

Dhe nga teli i lahutės.Jam krenar qė jam shqiptar

Dhe pse te greku jam shėtitės

Kam lindur nga vesė e lules

Kam lindur nga vezė e dritės.Thonė i shari tė shan,

Ndaj vazhdoni tė shani,

Po si s`ju vjen turp, o katran

Pėr kryqin qė simbol mbani.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://albaone.top-board.com/
Davidon
V.I.P i forumit
V.I.P i forumit
avatar

Male
Numri i postimeve : 1846
Age : 25
Vendodhja : STRUGE
Registration date : 11/08/2008

MesazhTitulli: Re: Barsaleta te ndryshme   Fri Nov 07, 2008 2:38 am

NE KASAPET E URES SE INSITUTIT SOLIDARIZOHEMI ME BLUZAT E BARDHA SI
KOLEGE QE JEMI. U BEJME THIRRJE EDHE KOLEGEVE TE TJERE BERBERE QE TE
BASHKOHEN ME PROTESTEN TONE
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://albaone.top-board.com/
Davidon
V.I.P i forumit
V.I.P i forumit
avatar

Male
Numri i postimeve : 1846
Age : 25
Vendodhja : STRUGE
Registration date : 11/08/2008

MesazhTitulli: Re: Barsaleta te ndryshme   Fri Nov 07, 2008 2:38 am

a ti marrim hanxharet ene brisqet me vete?? me rastin e protestes paqesore therrim ene ndonji mace qe te kena meze per muhabet
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://albaone.top-board.com/
Davidon
V.I.P i forumit
V.I.P i forumit
avatar

Male
Numri i postimeve : 1846
Age : 25
Vendodhja : STRUGE
Registration date : 11/08/2008

MesazhTitulli: Re: Barsaleta te ndryshme   Fri Nov 07, 2008 2:38 am

protestojme per te drejtat tona ne keto pika:
per
shkak te profilit te njejte te punes edhe ne te quhemi doktore ose
doktoret te quhen kasape si puna jone. kjo mbeshtetet ne njesimin e
zorreve qe ne presim.
per arsye etike ketej e mbrapa hanxharit tone do ti thuhet bisturi ose bisturise se doktorave ti thuhet hanxhar
per arsye inati operacionet ne koke te quhen synetlliqe ose synetlliqet te quhen operacione koke.
per qefin tone pagesa te behet sipas operacioneve ose sipas kileve te mishit
kerkojme
mbrojtje fizike duke marre shkas nga ngjarja ky Cen kasapi u godit nga
vici ne vend te lig duke i hequr te drejten e baballekut

per sa me lart protesta jone do vazhdoje tek klubi i Rasim Ceres.

organizata e dok.kas.ber.bilska.
kryetari
don dr kumbar skuthi
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://albaone.top-board.com/
Davidon
V.I.P i forumit
V.I.P i forumit
avatar

Male
Numri i postimeve : 1846
Age : 25
Vendodhja : STRUGE
Registration date : 11/08/2008

MesazhTitulli: Re: Barsaleta te ndryshme   Fri Nov 07, 2008 2:38 am

sot u be dita e trete e protestes. po na mbarojne qent dhe macet
zgjebarake te insitutit. greva po hyn ne faze kritike me mungese
qoftesh. se shpejti pritet te filloje ene uria ne mase. propozoj te
fillojme edhe me mijte nuselalet ene breshkat
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://albaone.top-board.com/
Davidon
V.I.P i forumit
V.I.P i forumit
avatar

Male
Numri i postimeve : 1846
Age : 25
Vendodhja : STRUGE
Registration date : 11/08/2008

MesazhTitulli: Re: Barsaleta te ndryshme   Fri Nov 07, 2008 2:39 am

Sot hapa inboxin e e-mailit dhe me kishte ardhur ky budalliku ;D ;D Razz Razz
Sa e gjeni veten ketu? Razz


Dashi
Tipi
karakteristik i palles. I pari per cdo gje; e mire apo e keqe qofte.
Mendoni se te gjithe njerezit qe ju rrethojne jane trapa por harroni qe
trapi eshte mjet lundrimi dhe jo lepirese per gojen tuaj. Jeni njerez
egoiste te padurueshem dhe keshillat tuaja lene per te deshiruar. Mund
te kurorezoheni me shprehjen trap trapo po disa gjera i kap.
Karakteristika te vecanta : Topemedhenj desherit e per seksin femer ne shenje ne vend te topeve mund te vihet gjoksi.


Demi
Te
gjithe njerezit e perfshire nga kjo shenje jane tipa praktike dhe
ngulmuese te arrijne ate qe duan. Personaliteti juaj mund te krahasohet
me ate te qenit sepse thjesht jeni qener te punes. Shume njerez
mendojne se ecni me shprehjen beni si them une e mos beni si bej une.
Nuk jeni asgje me teper por nje komunist perfekt.
Karakteristika te vecanta : Ju pelqen ngjyra e kuqe.Binjaket
Njerez
me mendime te shpejta dhe te zgjuara. Jeni te pelqyeshem per publikun
sepse shume nga ju jane biseksuale. Jeni njerez qe me shprehje
popullore kerkoni te nxirrni dhjame edhe nga pleshti ose me perkufizim
te shkurter bastarde te varfer. Jeni njerez tipike te dhene mbas
incesteve.
Karakteristika te vecanta : Cdo gje qe shikoniju duket sikur jeni ju vete ose eshte juaja.

Gaforrja
Njerezit
e kesaj shenje karakterizohen nga patetizmi. Nuk kuptojne dhe nuk
jetojne me shqetesimin e partnereve gje e cila i vlereson perpara te
tjereve si ........a te vertete. Njerez te lindur dhe te prirur per te
prishur dhe bere gjithcka ne menyre negative. Keto vleresime ju cojne
atje ku jeni dhe nuk vleni asnje lek. Pjesa derrmuese e te lindurve nen
kete shenje perfundojne ne burg.
Karakteristika te vecanta : Llum ne shoqeri.


Luani
E
konsideroni veten tuaj nje lider te lindur, kurse te tjeret mendojne qe
je nje idiot i lindur. Pjesa me e madhe jane krenare dhe trima.
Mendjemadhesia nuk ju lejon te toleroni kritikat e sinqerta. Arroganca
e shpifur ju udheheq kudo. Njerezit e lindur ne kete shenje jane teper
*********a dhe e kaloni pjesen me te madhe te kohes para pasqyres sepse
ju pelqen vetja.
Karakteristika te vecanta : Mos i zenshi deren njeriu.


Virgjeresha
Njerezit
e lindur ne kete shenje jane mjaft te rregullt e te llogjikshem.Gjerat
e vogla qe u kushtoni rendesi jane te padurueshme nga njerezit qe ju
rrethojne.Njerez te ftohte pa emocione dhe zakonisht ju ze gjumi gjate
aktit seksual.Ju jeni tipa perfekt per shofera autobuzi dhe pimps.
Karakteristika te vecanta : Tipa qe qeshni me veshtiresi.Peshorja
Te
lindurit ne kete shenje kane nje imagjinate te zhvilluar dhe kane
probleme per tu pershtatur me realitetin.Nese je mashkull e je i kesaj
shenje ke mundesi te madha per te kaluar ylberin e bere pederast.Nese
je femer je tipi perfekt i ****es.Shancet per fitime monetare e pune
jane pertoke buke e gjalpe do hani.Pjesa me e madhe e te lindurve ne
kete shenje vdesin nga semundje veneriale.
Karakteristika te vecanta : Ju pelqen te bridhni lule me lule.


Akrepi
Me
i keqi i te tereve. Njerez qe ja fusni cdo njeriu ne biznes dhe nuk
mund tu besohet per asgje.Mungesa e etikes dhe aftesia juaj ju con ne
maksimumin e suksesit. Te lindurit e kesaj shenje konsiderohen tipik
bir/bije i nje nene te mire. Shumica e Akrepeve kane perfunduar te
vrare.
Karakteristika te vecanta : Edhe Al Capone do ju kishte zili.

Shigjetari
Te
gjithe shigjetaret jane njerez entuziaste dhe optimiste. Ju gjithmone
ja lini fajin fatit duke pare qe nuk keni piken e talentit. Pjesa me e
madhe perfundojne nen avujt e alkoolit edhe Nixon ishte nje shigjetar.
Ju nuk keni piken e vleres gjate kohes qe dielli qendron lart ne qiell.

Karakteristika te vecanta : Ju pelqen Gin dhe vodka.


BRricjapi
Te
lindurit e kesaj shenje jane konservative dhe nuk u pelqen te
rrezikojne per asgje. Frikacake dhe te fjetur si puna e pules. Asnje i
lindur i kesaj shenje s'ka qene ndonjehere nje person me rendesi ne
jeten e perditeshme. Ju me mire shkoni e vrisni veten.
Karakteristika te vecanta : O mete per vete.

Ujori
Ju
jeni njerez mjaft krijues plus qe me sa duket ju i keni rene mamise nga
dora dhe jeni shume progresive. Ju genjeni dhe me te bukurin e
botes.Jeni njerez qe mire qe nuk mbushni mire por as mesoni nga gabimet
qe beni sepse jeni budallenj. Te gjithe mendojne se jeni *********a,
legena ,te pacipe e ndoshta edhe koqe kandari.
Karakteristika te vecanta : Nuk behen dy si ju. Jeni te paperseritshem.Peshqit
Njerez
me imagjinate pak si shume te shfrenuar. U duket sikur ka aliene e po i
gjemon FBI-ja dhe CIA. Njerez qe ju merren shtate mendime dhe u varet
leshi te gjithave dhe njerezit ju mabajne e ju perdorin ne shumicen e
rasteve si zar. Jeni tipa qe genjeheni nga konfidenca juaj dhe perhere
jeni te zhytur... ne det kuptohet.
Karakteristika te vecanta : Peshk me hala dhe peshk pa hala.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://albaone.top-board.com/
Xhulio
Moderator/e
Moderator/e
avatar

Numri i postimeve : 357
Registration date : 27/07/2008

MesazhTitulli: Re: Barsaleta te ndryshme   Sat Nov 08, 2008 11:24 pm

Davidon shkruajti:
Njehere e kapi gruja njonin tu ia dredh! Po te kapa prape i tha do te
ta pres! - Mire -i thote i ziu! Po s'rrinte dot dhe dikur e kap gruja,
ia pret e ia hedh ne mes te rruges! aty kalon nji goce me te jatin per
dore! O babi- e pyti_ ca eshte kjo gjeja ketu ne rruge? Ec tani- ithote
i jati! E mo ba, ca eshte, ca eshte? - Epo ca eshte- i thote i jati-
Insekt eshte! -Po praaaaaaa-pergjigjet e bija- ku ka insekt me ...ar aq
te madh?!

Hahahaha sa e madhe kjo
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Davidon
V.I.P i forumit
V.I.P i forumit
avatar

Male
Numri i postimeve : 1846
Age : 25
Vendodhja : STRUGE
Registration date : 11/08/2008

MesazhTitulli: Re: Barsaleta te ndryshme   Sun Nov 30, 2008 3:23 am

11 bjondina
Gjate nje ngjitjeje neper shkembinje, 11 bjonde dhe 1 zeshkane kishin ngecur te kapura per litar. Litari nuk i mbante te gjitha dhe mund te keputej dhe te gjitha do vdisnin.
Zeshkanja fillon t'u flase perzemersisht bjondinave se si ajo do te sakrifikonte veten e saj per te shpetuar jeten e 11 bjondinave.

Ne fund, te gjitha bjondinat duartrokasin.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://albaone.top-board.com/
Davidon
V.I.P i forumit
V.I.P i forumit
avatar

Male
Numri i postimeve : 1846
Age : 25
Vendodhja : STRUGE
Registration date : 11/08/2008

MesazhTitulli: Re: Barsaleta te ndryshme   Sun Nov 30, 2008 3:23 am

17 Bjondinat
kan qen 17 bjondina para nje diskoteke kan qen tuj prit.. rojtari diskotekes i pyet pse nuk hyni mbrenda po pritni? ato i pergjigjen e presim edhe 1 a nuk duhet me qen 18 per me hy mbrenda...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://albaone.top-board.com/
Davidon
V.I.P i forumit
V.I.P i forumit
avatar

Male
Numri i postimeve : 1846
Age : 25
Vendodhja : STRUGE
Registration date : 11/08/2008

MesazhTitulli: Re: Barsaleta te ndryshme   Sun Nov 30, 2008 3:23 am

2 Bjondinat
jan takuar 2 Bjondina por dyjat e kan pat njetin problem ju kan hup burat njna e pyet tjetrin si duket buri jot ndoshta e shoh dikundi kjo i kthet me mjeker i plak i keq po skam cfar ti boj i kthehet i joti? nje i ri i nalt me vanth shum frar eshte ajo qe e ka burin e plak i kthet LENE AT TEMIN E KERKOJM TENDIN....
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://albaone.top-board.com/
Davidon
V.I.P i forumit
V.I.P i forumit
avatar

Male
Numri i postimeve : 1846
Age : 25
Vendodhja : STRUGE
Registration date : 11/08/2008

MesazhTitulli: Re: Barsaleta te ndryshme   Sun Nov 30, 2008 3:23 am

Autobusi
kan qen dy shoke shume fraera... kan dash te lidhen me dy shoqe (bjondina) me seriozitet dhe nje dit i takohen rastsish me ato nisin te bisedojn dhe njeni prej djemve i pyet a keni fraera? (tva mteke) njena i pergjigjet jooo cka pritni i kthehet bjondina tjeter i kthehet Autobusin ishim tuj shku per ne shkolle
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://albaone.top-board.com/
Davidon
V.I.P i forumit
V.I.P i forumit
avatar

Male
Numri i postimeve : 1846
Age : 25
Vendodhja : STRUGE
Registration date : 11/08/2008

MesazhTitulli: Re: Barsaleta te ndryshme   Sun Nov 30, 2008 3:24 am

automati
cka eshte dallimi bjondines dhe automatit qe qet pare...?

Automati mund tet refuzoje e bjondina JO
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://albaone.top-board.com/
Davidon
V.I.P i forumit
V.I.P i forumit
avatar

Male
Numri i postimeve : 1846
Age : 25
Vendodhja : STRUGE
Registration date : 11/08/2008

MesazhTitulli: Re: Barsaleta te ndryshme   Sun Nov 30, 2008 3:24 am

Bindinat dhe bombet
Dy bjondina duke u shetitur gjejnė dy bomba....
E para: „ Ne duhet kėtė menjėhere ta lajmrojme nė polici“
E dyta: „Por nė qoft se njėra eksplodon“
E para: „ po i thojmė se aty kishte qenė vetėm njė“....
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://albaone.top-board.com/
Davidon
V.I.P i forumit
V.I.P i forumit
avatar

Male
Numri i postimeve : 1846
Age : 25
Vendodhja : STRUGE
Registration date : 11/08/2008

MesazhTitulli: Re: Barsaleta te ndryshme   Sun Nov 30, 2008 3:24 am

mengjesi
cka ban nje bjondine kur zgjohet nga gjumi ne mengjes...?

i vesh teshat dhe shkon tek shpija vete
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://albaone.top-board.com/
Davidon
V.I.P i forumit
V.I.P i forumit
avatar

Male
Numri i postimeve : 1846
Age : 25
Vendodhja : STRUGE
Registration date : 11/08/2008

MesazhTitulli: Re: Barsaleta te ndryshme   Sun Nov 30, 2008 3:24 am

struja

ka qen nje bjondine ne moshe duke ecur ruges dikuri e shef nje strujaxhij ne bandere duke bertit HALLO HALLO dhe Bjondina i kthehet HEE ME HALLEN SI KE HIP ZDRIP strujaxhija i thot ne telefon jam duke fol nuk te thras ty po va ndali strujen se si kan pagujt taxat e strujses bjondina perseri i kthehet joo joo skam pare per taxi une ja ku jam duke ec ne kem
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://albaone.top-board.com/
Sponsored content
MesazhTitulli: Re: Barsaleta te ndryshme   

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
Barsaleta te ndryshme
Mbrapsht nė krye 
Faqja 5 e 7Shko tek faqja : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next
 Similar topics
-
» Komente tė ndryshme
» Foto tė ndryshme dhe lule
» Urime pėr Ditėlindje!
» Tė ndryshme!
» Tė ndryshme!

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
AlbaOne :: Argetim & Zbavitje :: Humor :: Barcaleta te ndryshme-
Kėrce tek: