ForumPortaliGalleryPytėsoriKėrkoLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Barsaleta te ndryshme

Shko poshtė 
Shko tek faqja : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next
AutoriMesazh
Davidon
V.I.P i forumit
V.I.P i forumit
avatar

Male
Numri i postimeve : 1846
Age : 25
Vendodhja : STRUGE
Registration date : 11/08/2008

MesazhTitulli: Re: Barsaleta te ndryshme   Sat Sep 20, 2008 9:02 pm

40 gomere
presori hyri ne klase hapi rregjistrin dhe pa 40 emra nxenesish.I merzitur ju drejtua klases...na ishin nje here 40 gomere.nga klasa u degjua nje ze. 41presor.... Kush foli pyeti presori? Une tha djali trimosh.Dil perjasht tha presori. Duke dale djali tha...bere si bere 40 gomere i le o presor...ha............
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://albaone.top-board.com/
Davidon
V.I.P i forumit
V.I.P i forumit
avatar

Male
Numri i postimeve : 1846
Age : 25
Vendodhja : STRUGE
Registration date : 11/08/2008

MesazhTitulli: Re: Barsaleta te ndryshme   Sat Sep 20, 2008 9:02 pm

dallimi
cili eshte dallimi mes 3 bjondeve dhe 10 pulave dallimi eshte 7
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://albaone.top-board.com/
Davidon
V.I.P i forumit
V.I.P i forumit
avatar

Male
Numri i postimeve : 1846
Age : 25
Vendodhja : STRUGE
Registration date : 11/08/2008

MesazhTitulli: Re: Barsaleta te ndryshme   Sat Sep 20, 2008 9:03 pm

Mami si shume e llastuar!
Babi,mami dhe vajza tre vjece shkojne ne kopshtin zoologjik. Teksa shetisin shohin elefantin te cilit i ishte ngritur ai miku dhe vogelushja e habitur i thote mamit: -"Mami cfare eshte ajo gjeja...?" Mami e zene ngushte ia pret: -"Asgje bija ime..." E pakenaqur vajza shkon me tutje ku ishte babi dhe e pyet: "Babi cfare eshte ajo gjeja e elefantit...!?" Babi si gjithmone i thote: -"E pyete mamin zemra,cfare te tha ajo!" -Mua mami me tha se eshte asgje...!" -"E shoh e shoh -ia ktheu babi,mami jot ka filluar te llastohet ca si shume..."
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://albaone.top-board.com/
Davidon
V.I.P i forumit
V.I.P i forumit
avatar

Male
Numri i postimeve : 1846
Age : 25
Vendodhja : STRUGE
Registration date : 11/08/2008

MesazhTitulli: Re: Barsaleta te ndryshme   Sat Sep 20, 2008 9:03 pm

Biftek Prej Kali.
-Zoteri, ju me thate se bifteku i kalit eshte mjaft i bute, ndersa ky imi sa vjen dhe forcohet?! Kamarjeri i afrohet dhe i peshperit ne vesh: - Sic duket ju e keni mbaruar mishin dhe jeni duke ngrene patkoin.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://albaone.top-board.com/
Davidon
V.I.P i forumit
V.I.P i forumit
avatar

Male
Numri i postimeve : 1846
Age : 25
Vendodhja : STRUGE
Registration date : 11/08/2008

MesazhTitulli: Re: Barsaleta te ndryshme   Sat Sep 20, 2008 9:03 pm

miu

NJE emigrant shqiptar ne Londer kishte nje problem te MADH. I kishte hyre nje mi ne shtepi. Duke mos ditur gjuhen angleze dhe duke mos njohur njeri qe t\'a ndihmonte ai vendos te shkoje ne sherbimin social. Kur i erdhi rradha recepsionistja e pyet cfare problemi kishte ai po gjysem shqip & gjysem anglisht po mundohej t\'ja shpjegonte hallin qe kishte. Recepsionistja nuk po e kuptonte dhe emigranti duke qene ne pike te hallit i tha:
{duke ngritur gishtin e madh te dores}
TOMI good no problem po JERRY aba ba baa.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://albaone.top-board.com/
Davidon
V.I.P i forumit
V.I.P i forumit
avatar

Male
Numri i postimeve : 1846
Age : 25
Vendodhja : STRUGE
Registration date : 11/08/2008

MesazhTitulli: Re: Barsaleta te ndryshme   Sat Sep 20, 2008 9:05 pm

Nano, Bushi dhe Shroderi
kishte rastisur qe te udhetonin ne nje aeroplan Nano, Xh. Bushi dhe Shroderi. gjate udhetimit aeroplani pridhet dhe ne aerplan kishe pas vetem nje parashute. Cka te bejne, vendosin qe me ate te votimit te vendosin se kush nga ata te tre te marrin parashuten edhe te shpetoj. behet cka behet, ata votojne, dhe ne votime, fiton Nano. e merre parashuten dhe kercen dhe shpeton. me pas bisedojne Bushi edhe Shroderi, edhe Bushi po i thote, Shroderit, mire more qe fitojne, po me cudit nje fakt, si i FITOI AI 250 Votaaaa...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://albaone.top-board.com/
Davidon
V.I.P i forumit
V.I.P i forumit
avatar

Male
Numri i postimeve : 1846
Age : 25
Vendodhja : STRUGE
Registration date : 11/08/2008

MesazhTitulli: Re: Barsaleta te ndryshme   Sat Sep 20, 2008 9:06 pm

Bjondet te ditura!!
Ishin 3 djonde dhe qe te treja vendosen te shkojne ne det. Pasi shkojne atje u shtrine qe te trea bashke, pa pritur ngrihet (bjondja) dhe i thote dy te tjerave\" nuk shkojme te ai ishulli qe eshte atje? dhe i thone dy te tjerat se eshte shume larg \" gati <140> km por bjondja kembngul. niset e para: arrin deri 30 km lodhet dhe mbytet: niset e dyta arrin deri 50 km mbytet dhe ajo: niset dhe bjondja arrin deri 70 km ndalon per nje cast dhe thote bo-bo u lodha dhe keshtu kthehet mbrapa...!!!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://albaone.top-board.com/
Xhulio
Moderator/e
Moderator/e
avatar

Numri i postimeve : 357
Registration date : 27/07/2008

MesazhTitulli: Re: Barsaleta te ndryshme   Thu Nov 06, 2008 9:49 pm

Vazoja!

Mami te kujtohet ajo vazoje qe kujdeseshe shume per te qe te mos thehej?

Mami:Po po bir e di

Djali:Ne rregull tani nuk ke pse te kujdesesh me.

haha
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Xhulio
Moderator/e
Moderator/e
avatar

Numri i postimeve : 357
Registration date : 27/07/2008

MesazhTitulli: Re: Barsaleta te ndryshme   Thu Nov 06, 2008 9:50 pm

Motra Idiote

Nena:Nena bir si mundesh me i thene motres idiote.Shko shpejt e thuaj me fal.

Djali shkon te motra dhe i thote:Moter me fal qe je idiote.hihihi
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Xhulio
Moderator/e
Moderator/e
avatar

Numri i postimeve : 357
Registration date : 27/07/2008

MesazhTitulli: Re: Barsaleta te ndryshme   Thu Nov 06, 2008 9:52 pm

Deshira.

Po i thote nje ēun shokut te tij:Po te kishe rastin te takoje nje magjistar cfare deshire do ti kerkoje

Shoku:Te me jepte shkopin magjik te tij. haha
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Xhulio
Moderator/e
Moderator/e
avatar

Numri i postimeve : 357
Registration date : 27/07/2008

MesazhTitulli: Re: Barsaleta te ndryshme   Thu Nov 06, 2008 9:55 pm

Dieta!

Shkon nje skelet ne nje pastiēeri dhe porosit nje torte

Shitesi e pyet Si e do me sheqer apo pa sheqer

Skeleti:Pa sheqer mo a nuk po e sheh qe po mbaj diete
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Xhulio
Moderator/e
Moderator/e
avatar

Numri i postimeve : 357
Registration date : 27/07/2008

MesazhTitulli: Re: Barsaleta te ndryshme   Thu Nov 06, 2008 9:57 pm

Taksi!

Nje skelet po ece neper qytet dhe sheh makinen e te vdekurve dhe thote

Taksiiiiiiiiiii,sa po me merr deri tek shtepia.... haha
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Xhulio
Moderator/e
Moderator/e
avatar

Numri i postimeve : 357
Registration date : 27/07/2008

MesazhTitulli: Re: Barsaleta te ndryshme   Thu Nov 06, 2008 10:02 pm

Sistemi i Frymemarrjes!

Shkon nje bjonde tek doktori me kufje ne vesh!

Hiqi ato kufje i thote doktori

Bjondina:Jo doktor se nuk mund te jetoj pa to

Doktori behet nervoz dhe ja hek me zor dhe bjondia nuk merr fryme me

Kur i ve doktori kufjet ne vesh degjon nje ze qe thoshte:Merr Fryme,Lesho Fryme,Merr Fryme,Lesho Fryme.... Opss
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Davidon
V.I.P i forumit
V.I.P i forumit
avatar

Male
Numri i postimeve : 1846
Age : 25
Vendodhja : STRUGE
Registration date : 11/08/2008

MesazhTitulli: Re: Barsaleta te ndryshme   Fri Nov 07, 2008 2:32 am

Njehere e kapi gruja njonin tu ia dredh! Po te kapa prape i tha do te
ta pres! - Mire -i thote i ziu! Po s'rrinte dot dhe dikur e kap gruja,
ia pret e ia hedh ne mes te rruges! aty kalon nji goce me te jatin per
dore! O babi- e pyti_ ca eshte kjo gjeja ketu ne rruge? Ec tani- ithote
i jati! E mo ba, ca eshte, ca eshte? - Epo ca eshte- i thote i jati-
Insekt eshte! -Po praaaaaaa-pergjigjet e bija- ku ka insekt me ...ar aq
te madh?!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://albaone.top-board.com/
Davidon
V.I.P i forumit
V.I.P i forumit
avatar

Male
Numri i postimeve : 1846
Age : 25
Vendodhja : STRUGE
Registration date : 11/08/2008

MesazhTitulli: Re: Barsaleta te ndryshme   Fri Nov 07, 2008 2:32 am

U bo konkursi i pjellorise ne bote! Do futej nje perfaqesues nga cdo
shtet e do ia ngopte nje maceje! Futet i pari francezi me macen ne
dhome, bo macja tre kelyshe! Futet italjoni me macen , bo macja 6
kelyshe, futet kinezi, bo macja 12 kelyshe! Futet shqiptari.....kaloi
nje ore.....dy....tre.....mezi boni moca nji kelysh! -Po si ka mundesi-
e pyten shqiptarin - se ju shquheni ene per tipa te zjarrte?! -Lene,
lene- tha shqiptari-kishte qellu dac dreqi!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://albaone.top-board.com/
Davidon
V.I.P i forumit
V.I.P i forumit
avatar

Male
Numri i postimeve : 1846
Age : 25
Vendodhja : STRUGE
Registration date : 11/08/2008

MesazhTitulli: Re: Barsaleta te ndryshme   Fri Nov 07, 2008 2:32 am

Do u martonte Gloria me Enverin! Enveri i shkrete ishte ne siklet te
modh! E pyt i jati: ca ke mer babe? - S'po e di cka me i bo Glories
naten e pare- i pergjigjet Enveri i vogel! Mos e ki ate hall bre bir- i
thote i jati- cka te boj Gloria boj dhe ti! Erdhi nata e pare! Enveri
sheh Glorian! Heq kjo fustonin , fap, heq ene ky kostumin! Heq kjo
kepucet, heq ene ky kepucet, heq kjo sytjenat, heq ene ky kanatjeren!
Heq Gloria breket, heq ene Enveri breket! Shtrihet Gloria ne krevat,
shtrihet ene ky ne krevat! Hap Gloria komet, hap ene ky komet!
.............Kalo cerek ore! ..... Pyet Enveri Glorian-po tani ca do
bojme? -Presim dhe cerek ore-i thot kjo_ mos vje nonjoni e na qi te
dyve! Hahahahahahahahaaaaaa!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://albaone.top-board.com/
Davidon
V.I.P i forumit
V.I.P i forumit
avatar

Male
Numri i postimeve : 1846
Age : 25
Vendodhja : STRUGE
Registration date : 11/08/2008

MesazhTitulli: Re: Barsaleta te ndryshme   Fri Nov 07, 2008 2:33 am

1.Nje grua i telefonon federates Italiane te futbollit .
- Burri im i shpjegon ajo , ka nje zakon te beje dashuri me mua ne divan
ne pushimin midis dy pjeseve te ndeshjes - Po mire e pastaj? -- e pyesin nga Federata
- E kam pak te veshtire qe te vij ne qejf , per nje kohe kaq te shkurter .
Ja perse ju telefonova : kur te rrishikoni se afermi rregullat e futbollit a nuk mund
te beni pushimin midis dy pjeseve nje ore ne vend te 15 min qe e keni tani ?!

2. Ishte nje burre qe e kishte gruan shume te shendoshe, dhe i thoshte
'- Ja e shikon ca trupi ka ajo , jo si ty si autokombanje!

- He dobesohu njecik se je bere si autokobanje
Ne darke rane te flene ,dhe gruaja ia kthen kurrizin.
burri filloi ti fliste ' zemra he kthehu njecik ketej,o grua po he moj
Edhe gruaja ia kthen: Rri o burre se nuk ndizet autkombanja per nje fije kashte!

3. Nen e Bije eshte mamaja edhe goca.
Goca do dilte per here te par me nje cun.E ema e saj po e porosiste per disa gjera.
a)Nese cuni te kap te bythet.......i thuaj Ndalo!
b) Nese cuni te kam tek gjoksi...thuaj Mos!

Cuni kur perqafoj gocen i kapi gjoksin me par pastaj bythet.

Kthehet ne shtepi goca...dhe mami saj po priste te dinte se cfare ndodhi!
Edhe i tha mami goces he mi te kapi gje ai...goca uli koken edhe i tha:
Po me kapi gjoksin pastaj bythet...mami fillon bertet po ti mi pse nuk the ato
fjalet qe te mesova une...po une mami i thash ***Mos ndalo*** dhe ai nuk me degjoi!!

hahahahhahahah ;D ;D ;D
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://albaone.top-board.com/
Davidon
V.I.P i forumit
V.I.P i forumit
avatar

Male
Numri i postimeve : 1846
Age : 25
Vendodhja : STRUGE
Registration date : 11/08/2008

MesazhTitulli: Re: Barsaleta te ndryshme   Fri Nov 07, 2008 2:33 am

Ishte njoni e ishte mesu me i fut duret grave te botes ne autobuz! nje
dite prej ditesh shef nje murgeshe dhe tha: T'ia fus njehere duret ene
kesaj! E provoi vec kur fillo bertet ajo: ik mor maskara, une jam njeri
i zotit dhe si guxon te me prekesh, me mu s'guxon as prifti! Vje Ben
Kasemi qe ishte fatorino edhe i thote: mos u merzit se murgesha do vije
prape neser ne oren 5 mbasdite, do ulet ne fund te autobusit, dhe ti
shkoji nga mbrapa dhe futja e thuji mos luj se jom prifti!
Te
nesermen vje ky tipi ne stacion edhe vec kur shef murgeshen ne fund te
autobusit ene thote me vete, vallahi burre i mire ky fatorino apo Ben
Kasemi! Hypen ne autobus, shko mbrapa murgeshes, ia fut dhe ithote: mos
luj se jam prifti! ne fund, maro pune, prishet ene i thote: ta futa,
s'jom prifti! Vec kur i pergjigjet murgesha: Ene une ta futa, jom Ben
Kasemi!!!! hahahahahaaaaaaaa
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://albaone.top-board.com/
Davidon
V.I.P i forumit
V.I.P i forumit
avatar

Male
Numri i postimeve : 1846
Age : 25
Vendodhja : STRUGE
Registration date : 11/08/2008

MesazhTitulli: Re: Barsaleta te ndryshme   Fri Nov 07, 2008 2:33 am

Ishin 3 femra qe kishin vdekur dhe Shėn Pjetri po i priste qe t'iu jepte ēelsin e parajses ose ferrit.
Kur
ishin ne jete (3 femrat) njera kishte qene doktoreshe tjetra mesuese
dhe tjetra prostitute, dhe po prisnin ne per ēelsin e parajses ose
ferrit.

Shėn pjetri pyet doktoreshen: "ēfare ke qene ne jete"?

Ajo ia kthen "une kam qene doktoreshe".

Pastaj Shėn Pjetri i thote ti merr ēelsin e parajses se ke shėeruar njerezit nga semundjet eh nejse

keshtu edhe me mesuesen

Ne fund pyet prostituten se cfare ka qene ajo ne jete, dhe ajo ia kthen "une kam qene prostitute",

Ai ia kthen "ti do te marresh ēelsin e ferrit se ke qene mėkatore",

dhe prostituta i thote "po pse edhe une i kam sherbyer popullit"

Shėn Pjetri i thote "ik moj budalle se te dhashe ēelsin e dhomes time, e jo te ferrit". Very Happy ;D
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://albaone.top-board.com/
Davidon
V.I.P i forumit
V.I.P i forumit
avatar

Male
Numri i postimeve : 1846
Age : 25
Vendodhja : STRUGE
Registration date : 11/08/2008

MesazhTitulli: Re: Barsaleta te ndryshme   Fri Nov 07, 2008 2:33 am

vajti
njoni ne shpi publike! Fillon ustallesha me i bo qejfin! Dikur ia
fillon oral! Tendoset miku dhe peshperit:
Thithe...thithe......thithe......thitheeeee Vec kur bertet- Fryje ,
fryje! Cpate- e pyet ajo! -me hyni carcafi ne bythe -pergjigjet shoku!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://albaone.top-board.com/
Davidon
V.I.P i forumit
V.I.P i forumit
avatar

Male
Numri i postimeve : 1846
Age : 25
Vendodhja : STRUGE
Registration date : 11/08/2008

MesazhTitulli: Re: Barsaleta te ndryshme   Fri Nov 07, 2008 2:33 am

Ishin tre shoke e po bojshin muhabet sate shemtuta i kishin grate!
Une-thote i pari- e kom grune aq te shemtut sa nuk dal dot per vizite!
I dyti thote - une e kom grune te shemtut sa me trem kalamojt! i treti
s'po fliste! po ti - e pyten! hajde -tha se jua tregoj une! arriten
poshte nje pallati dhe ky fishkelle me sinjal! Fap, ne ballkon te katit
te trete del njona me thes ne koke! Hiq, hiqe thesin-i thote ky-se
s'kom ardh per te te qi , por te te shofin kta shoket!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://albaone.top-board.com/
Davidon
V.I.P i forumit
V.I.P i forumit
avatar

Male
Numri i postimeve : 1846
Age : 25
Vendodhja : STRUGE
Registration date : 11/08/2008

MesazhTitulli: Re: Barsaleta te ndryshme   Fri Nov 07, 2008 2:34 am

iku njona te doktori ene i ankohet- Dokkttorr, mua s'me del vetemmm nje
burre! po mire- i thote doktori- zej noi dashnor! Ah-edhe ate e kam
zene e prape s'me del-pergjigjet gruja! po mire, zej dy dashnore-thote
doktori. Per ate pune une kom tete dashnore e prape s'me dalin - i
thote gruja! Pse s'thu mi shoqe, ti qeke e semure -i thote doktori. Po
he pra ec e mushi menien burrit tim se ngeli tu me thone kurve!!!!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://albaone.top-board.com/
Davidon
V.I.P i forumit
V.I.P i forumit
avatar

Male
Numri i postimeve : 1846
Age : 25
Vendodhja : STRUGE
Registration date : 11/08/2008

MesazhTitulli: Re: Barsaleta te ndryshme   Fri Nov 07, 2008 2:34 am

1.Njė nxėnės i sapoardhur ne klasėn e re pyet mėsuesen : “Mesuese a dėnohet dikush pėr
diēka qė nuk e ka bėrė? –“Jo asnjėherė” pėrgjigjet mėsuesja. – Atėherė se besoj se do tė
mė dėnoni pėr detyrat qė nuk i kam bėrė.

2.Njė shkencėtar Shqiptar po studionte njė plesht. “Hidhu” i thote pleshtit, pleshti hidhet,
“hidhu” pleshti hidhet. Mė pas i kėput krahėt. “Hidhu” i thotė pleshtit, pleshti hidhet. Raport1:
Pleshti me krahė tė kėputur u hodh. Mė pas i pret kėmbėt. “Hidhu” i thotė, pleshti hiē, “hidhu”
edhe njė herė, pleshti hiē. Shkencėtari shkruan: Raporti2: Pleshtit kur pret i kėmbėt, nuk
dėgjon nga veshėt.

3.Njė shkencėtar Shqiptar merr pjesė nė njė konferencė rreth kėrkimeve arkeologjike.
Filluan tė mburren Amerikanėt: - nė vendin tonė gėrmuam 25 metra nėn dhe dhe gjetėm
kabllo telefoni. Dmth tė parėt tanė kanė pėrdorur telefona. I vjen rradha Shqiptarit: - Ne nė
vendin tonė gėrmuam 50 m sgjetėm gjė, gėrmuam edhe 50 m tė tjerė prapė sgjetėm gjė ...
dmth. tė parėt tanė kanė pėrdorur celular.

4.Beqoja nje ditė gjen njė thesar dhe gėrmon nje vend pėr ta fshehur. Mė vonė pėr tė gjetur
vendin ku e ka fshehur shkruna aty: ”Beaua nuk ka fshef thesar kėtu.” Kalojnė ditėt dhe Bequa
kthehet pėr tė marrė thesarin, shkon tek vendi ku e ka fshehur, e sheh shenjėn qė ka lėne por
sheh tė shkruar sipėr : “ Kėtė thesar se ka vjedhur Zequa.

5.Njė hajdut shkon nė Pazar pėr tė shitur rrobat qė kishte vjedhur, por njė hajdut tjetėr ia vjedh.
Nė darkė e shoqja e cila e sheh tė mėrzitur e pyet: “Sfitove gjė?” – Hajduti duke qeshur: “-Kėsaj
here i shita me ēmimin qė i mora.

6.Ishte ndeshje e madhe, vetėm se pjesa e parė mbaroi keq. Sulmuesi i qendrės i shkoi huq tė
gjitha pasat. Pėrveē kėsaj hėngrėn edhe tre gola. Nė pushim ne dhomat e veshjes sulmuesi
qėndror sla llaf pa thėnė pėr albitrin: “ Albitėr i shitur, padrejtėsi...” Sa tė gjej rastin do ti fus
nje shkelm b... Trajneri duke i rėnė supeve..: “Kam frikė se do tė tė shkoj huq edhe ajo...”

7.Disa fėmijė po mburreshin se i kanė baballarėt tė shpejtė: Njėri thotė: - Babi im pasi hedh
shigjetėn vrapon dhe e kap e kap pa arritur nė shėnjestėr. I dyti: - Babi im gjuan me pistoletė
dhe e kap plumbin pa arritur shėnjestrėn... I treti: Se mos ėshtė ndonjė gjė kjo. Babi im
ėshtė mėsues, megjithėse puna i mbaron nė orėn 4 vjen nė shtėpi qė nė 1.

8.Beni kthehet nga shkolla me hundėn tė gjakosur, e jėma fillon tė bėrtasė...Bobo..ctė ndodhi,
ndonjė aksident? – Jo ..e ka fajin magjistari. – Cili magjistar - Erdhi ne shkollė pėr shfaqja.
Mė mori nė skenė dhe me nxorri 100 lekshe nga hundėt. – A maskarai... – Jo jo nė fakt ai nuk
bėri gjė, fajin e kanė shokėt e klasės..pasi iku magjistari filluan tė kėrkojnėe a ka para tė tjera
ne hundė...

9.Beni para se tė shkojė nė shkollė i thotė tė jėmės se i dhemb barku. E jėma:
"Nuk ke ngrėnė bukėn, e ke barkun bosh ndaj tė dhemb, po tė ishte plot nuk do tė tė dhembte.
Nė shkollė mėsuesi mxėnėsve "Fėmijė mė dhemb koka, mos bėni zhurmė ju lutem." Beni ngrihet
nė kėmbė "Mėsues, e keni kokėn bosh prandaj, po tė ishte plot nuk do tė tė dhimbte"1. Rrapushi me Ramushin ishin zjarrefikes. Ne nje ndertese te larte kishte rene zjarr, Shkallet
ishin te prishura si ndodh gjithmone ne Shqiperi. Rrapua i ngjiti shkallet me nje vrap dhe filloi
te shpetonte femijet qe kishin mbetur nen zjarr. Rrapua i hidhte qe lart Ramua i priste poshte.
Nje femije, 2, 3, 4 i pesti ishte jevg, E hodhi Rrapua, se priti Ramua....nejse vazhduan...Rrapua
hidh Ramua prit e ler menjane...Prape rradha tek nje jevg, Ramua prape vuri duart ne bel,
se priti...prape cope cope femija ne asfalt....Ramua bertet qe poshte.

- O Rrapo mos humb kohen kot me keta te djegurit...2.Rrapushi ishte ne hotel ne Angli, merr ne telefon servisin e dhomes:

- 'TU TI TU TU TU TU.' thote.,

Punonjesit e hotelit ipo perpiqeshin se ēthoshte klienti, Derguan lajm andej kendej se ēdo te
thote. Me ne fund gjeten nje perkthyes ne Ambasaden shqiptare i cili e perktheu:

- 2 ēaje tek 222-shi.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://albaone.top-board.com/
Davidon
V.I.P i forumit
V.I.P i forumit
avatar

Male
Numri i postimeve : 1846
Age : 25
Vendodhja : STRUGE
Registration date : 11/08/2008

MesazhTitulli: Re: Barsaleta te ndryshme   Fri Nov 07, 2008 2:34 am

Tre
cerra te vegjel po mburreshin kush e kishte gjyshen me shume te
shendoshe! Thote i pari-Gjyshja ime eshte aq e shendoshe sa kur do me
pa lajmet, babi me mamin ia mbajne syt hap! Thote i dyti-Gjyshja ime
eshte aq e shendoshe sa ne kena zgjeru deren e dhomes se gjumit se s'e
nxete! i treti s'po fliste! Po ti-e pyten! Eh-tha-gjyshja ime eshte aq
e shendoshe sa nje here kur u semur, ambulanca boni dy rruge per ta cu
ne spital!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://albaone.top-board.com/
Davidon
V.I.P i forumit
V.I.P i forumit
avatar

Male
Numri i postimeve : 1846
Age : 25
Vendodhja : STRUGE
Registration date : 11/08/2008

MesazhTitulli: Re: Barsaleta te ndryshme   Fri Nov 07, 2008 2:34 am

Tre
shoke po mburreshin per bythet e grave! Thote i pari- gruja ime i ka
bythet aq te medhoja sa bashojme dy karrige ne restorant! Thote i
dyti-gruja ime i ka bythet aq te medhoja sa kudo qe ulet shtyp nonji
mace! Thote i treti- Gruja ime i ka syte blu! Dy te tjeret habiten dhe
e pysin -po pastaj?! -Gruja ime i ka syte blu i thote prape i treti-dhe
pjesa tjeter eshte bythe!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://albaone.top-board.com/
Sponsored content
MesazhTitulli: Re: Barsaleta te ndryshme   

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
Barsaleta te ndryshme
Mbrapsht nė krye 
Faqja 4 e 7Shko tek faqja : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next
 Similar topics
-
» Komente tė ndryshme
» Foto tė ndryshme dhe lule
» Urime pėr Ditėlindje!
» Tė ndryshme!
» Tė ndryshme!

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
AlbaOne :: Argetim & Zbavitje :: Humor :: Barcaleta te ndryshme-
Kėrce tek: