ForumPortaliGalleryPytėsoriKėrkoLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Fjale te Urta

Shko poshtė 
Shko tek faqja : Previous  1, 2
AutoriMesazh
Davidon
V.I.P i forumit
V.I.P i forumit
avatar

Male
Numri i postimeve : 1846
Age : 25
Vendodhja : STRUGE
Registration date : 11/08/2008

MesazhTitulli: Re: Fjale te Urta   Thu Sep 11, 2008 11:46 pm

pėsuari, i mėsuari.


Kėnga dhe pėrralla s'kanė zot.


Kur s'di me ligjėru, ke dy vesh me dėgju.


Kush mė shumė di, mė shumė do tė dijė.


Kush nuk ka shijuar tė hidhurėn, nuk di ē'ashtė sheqeri.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://albaone.top-board.com/
Davidon
V.I.P i forumit
V.I.P i forumit
avatar

Male
Numri i postimeve : 1846
Age : 25
Vendodhja : STRUGE
Registration date : 11/08/2008

MesazhTitulli: Re: Fjale te Urta   Thu Sep 11, 2008 11:46 pm

Libri ashtė arma e tė menēurit.


Mėso sa je i ri, se kur plakesh s'ke dobi.


Nė u bėfsha pėrsėri nuse, di unė si do tė nusėroj.


Njeriu vlen sa di, e din sa mban mend.


Noti mėsohet nė det, jo nė stere.Nuk dinte dhe lopa, ē'ishte bishti, po mėsoi kur ia prenė.


Prindi tė rrit, shkolla tė ndrit.


Pyet njėqind vetė, se kurrė nuk humbet.


Sa do tė rrojmė do tė dėgjojmė.


S'ka skaje dituria e urtia e njeriut.


Shit kalin e mėso djalin.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://albaone.top-board.com/
LINA
Anėtarė i Zjarrte
Anėtarė i Zjarrte
avatar

Female
Numri i postimeve : 190
Age : 28
Registration date : 14/08/2008

MesazhTitulli: Re: Fjale te Urta   Fri Sep 12, 2008 12:34 am

KUSH NUK U GEZUA NE ATO 5 MINUTA,E KUSH NUK U PENDUA ME VONE?!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Sponsored content
MesazhTitulli: Re: Fjale te Urta   

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
Fjale te Urta
Mbrapsht nė krye 
Faqja 2 e 2Shko tek faqja : Previous  1, 2
 Similar topics
-
» Entela Safeti Kasi:Fjalė te Lirisė
» 30 FOTOT MĖ PREKĖSE TĖ TĖ GJITHA KOHĖRAVE
» Avni Hupi:Dy fjale per fisin Hupi
» Kėshillė nga Daut Demaku
» Fjalė tė Urta - Maturia; Besimi; Vepra

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
AlbaOne :: Tema Shoqerore (te ndryshme) :: Letersia-
Kėrce tek: