ForumPortaliGalleryPytėsoriKėrkoLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Celulari prej druri me funksione te fshehta...

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Master_D
WebMaster
WebMaster
avatar

Male
Numri i postimeve : 386
Age : 28
Vendodhja : Kudo...
Registration date : 27/07/2008

MesazhTitulli: Celulari prej druri me funksione te fshehta...   Sat Aug 09, 2008 11:04 pm


Druri si material pėr pėrpunimin e celularėve ėshtė realitet. Si prodhues i vetėm tė cilit i bie ndėrmend tė paraqes nė mėnyrė standarde kėto pajisje nė shtėpiza tė tilla ėshtė ai i celularėve luksoz, Gresso, e tani edhe dy dizajnerė tjerė kanė vendosur tė paraqesin versionin e tyre tė celularit tė drurit.

Dizajnerėt Hyun Jin Yoon dhe Eun Hak Lee pėr zgjidhjet e tyre inovative tanimė kanė marrė disa ēmime nė garėn prestigjioze IDEA (International Design Excellence Awards), e tani ata kanė vendosur ta fusin atė nė botėn e telekomunikacioneve.

Ata kanė paraqitur celularin, shtėpiza e tė cilit ėshtė e pėrpunuar tėrėsisht nga druri i panjės. Dimensionet e pajisjes janė 4.5 x 10.4 x 9.8 centimetra, dhe ai bie nė kategorinė e celularėve rrėshqitės, derisa tastet e funksioneve janė tė fshehura dhe aktivizohen me prekjen nė shtėpizė. Deri tek ekrani i tij LCD arrihet me hapjen e mekanizmit rrėshqitės.

Siē ėshtė pritur, nė pjesėn e prapme tė pajisjes shpikėsit e tij kanė integruar kamerėn, dhe kjo ėshtė krejt ajo qė deri tani kemi arritur tė marrim vesh pėr kėtė celular tė pazakontė.

Gjithashtu, ende nuk dihet koha kur ai do tė mund tė paraqitet si dhe kush do ta prodhojė.

Kodi:
telegrafi.com

_________________
Wanted by many, taken by none, looking at some, waiting for one...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://albaone.top-board.com
 
Celulari prej druri me funksione te fshehta...
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Si nė pėrralla, qeni zbulon qypin me ar me vlerė prej 10 mln dollarė (FOTO)
» Agim Bacelli:Rrėfimi* Tregim
» Prej nga e ka prejardhjen emri "shqiptar"?
» Kėnd prej politikanėve e sundon gruaja, kush e ka amvise e kush Miss? (Foto)
» Sa sheqer mund tė konsumoj njeriu

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
AlbaOne :: Www.Albaone.Top-Board.Com :: Lajmet e Portalit-
Kėrce tek: